Haber Detayı
15 Mart 2019 - Cuma 14:35
 
100 BİSİKLETLİ ÇANAKKALE’YE UĞURLANDI
Çanakkale Destanı’nın 104’üncü yılı dolayısıyla düzenlenen etkinlikte Çanakkale’ye doğru yola çıkan 100 bisikletliye, ilk 10 kilometrede Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün de eşlik etti.
GÜNCEL Haberi
100 BİSİKLETLİ ÇANAKKALE’YE UĞURLANDI

100 bisikletli Büyükçekmece 100’üncü Yıl Çanakkale Anıtı önünden sabah saatlerinde Çanakkale’ye doğru yola çıktı. Çanakkale Destanı’nın yıldönümlerinde geleneksel hale gelen etkinlikte 330 kilometre yol kat edecek bisikletlilere, ilk 10 kilometrede Büyükçekmece Belediye Başkanı ve CHP Adayı Hasan Akgün de eşlik etti. Akgün, bisikletçilerle birlikte koşan köpeğe elleriyle su içirdi. 

 

Büyükçekmece Belediyesi Spor Akademisi, Büyükçekmece Bisiklet Kulübü ve Büyükçekmece Bisiklet Ali Hüryılmaz İhtisas Kulübü işbirliğiyle organize edilen etkinlik öncesindeki uğurlama törenine İYİ Parti Büyükçekmece İlçe Başkanı Fatih Gürakar, Belediye Meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.  

ÇANAKKALE’DEN TOPRAK GETİRECEKLER 

Akgün, Çanakkale Destanı’nın 104’üncü yılında etkinliği gerçekleştiren bisikletlileri şu ifadelerle uğurladı: “Atalarımızı ana ana; Gazi Mustafa Kemal’i ve silah arkadaşlarını anarak Çanakkale destanının yazıldığı topraklara sağ salim ayak basacaksınız. Oradan getireceğiniz toprakla 18 Mart günü burada defne ağacı dikeceksiniz. Özellikle milli bayramlarda kahramanlık destanı yazan büyük insanların ruhlarını şad etmek bizim için atalarımıza yapabileceğimiz en kolay manevi değer ifade eden güzel hareketlerdir. Hepinize başarılar diliyorum.”

 

Kaynak: (DHA) - Doğan Haber Ajansı Editör: Emrah Öztürk
Yorumlar
Haber Yazılımı