Haber Detayı
29 Temmuz 2020 - Çarşamba 10:42 Bu haber 2678 kez okundu
 
3 bin ihtiyaç sahibi aileye kurban eti ulaştıracağız
Beylikdüzü Modern Kurban Kesim ve Satış Alanı Belediye adına Sorumlu Meclis Üyesi Müslüm Akülker, belediye olarak ihtiyaç sahibi 3 bin aileye kurban eti ulaştırmayı hedeflediklerini açıkladı. Kendilerine destek olmak isteyen ilçe halkının desteklerini beklediklerini ifade eden Akülker, Beylikdüzü Belediyesi’nin kurumları ve Başkan Mehmet Murat Çalık’a, pandemi döneminde en ince hijyen kurallarının düşünüldüğü bir kurban alanı sağladıkları için teşekkür etti.
YAŞAM Haberi
3 bin ihtiyaç sahibi aileye  kurban eti ulaştıracağız

Beylikdüzü Modern Kurban Kesim ve Satış Alanı Sorumlusu, aynı zamanda da CHP Beylikdüzü Meclis Üyesi olan Müslüm Akülker, Kurban Bayramı üzerindeki belirsizliğin ortadan kalkmasıyla birlikte, Beylikdüzü Modern Kurban Kesim ve Satış Alanı için çalışmalarını hızlandırdıklarını ifade etti. Söz konusu alanın yaklaşık 6 senedir Beylikdüzü Belediyesi tarafından işletildiğine dikkat çeken Akülker, alan içerisinde, covid-19’a karşı her türlü önlemi aldıklarına dikkat çekti. Maskesiz vatandaşların alana alınmadığını vurgulayan Akülker, “İlk etapta, 150 çadırlık alanımızı 100’e sabitlemeyi düşündük. Böylelikle sosyal mesafe tedbirlerini daha rahat bir şekilde almayı hedefledik. Maske takma uygulamasına da elimizden geldiğince dikkat ediyoruz. Maskesiz insan almıyoruz. Ancak maskesini yanında getirmeyen ya da unutan vatandaşlarımıza maske ikramı yapıyoruz. Çadırları her gün defalarca düzenli olarak dolaşıyorum. Vatandaşa “maskesiz girme’ derken, çadır kuran hayvan satıcılarının maskesiz olmasına da göz yummuyoruz. Alana gelen vatandaşlarımızın hem dezenfekte olmasını sağlıyor hem de daha girişleri esnasında ateşlerini ölçüyoruz. Belirli noktalara dezenfektan koyduk. İnsanlar girişte de çıkışta da hijyenlerini sağlıyorlar” dedi.

 

“BELEDİYE BAŞKANIMIZ MEHMET MURAT ÇALIK’A TEŞEKKÜR EDİYORUM”

 

 

Sorumlu olarak sabah 09:00’da alan geldiğini ve en erken akşam 21:00’da alandan ayrıldığını açıklayan Akülker, “Günde 4-5 kere alanın süpürülmesini bizzat sağlıyorum. Ayrıca hayvan gübrelerine bu sene daha da fazla dikkat ediyoruz. Kendi el arabalarımızla toplanan hayvan gübreleri, direkt olarak tıra yüklenerek gideceği noktaya sevk ediliyor. Ben İstanbul’un 39 ilçesi arasında Beylikdüzü gibi kurban alanı olan başka bir ilçenin olduğunu düşünmüyorum. Buraya gelen vatandaşımızın huzurlu olması için elimizden geleni yapıyoruz. Vatandaşımız buraya nasıl gelirse öyle çıkar” diye konuştu. Ayrıca, pandemi nedeniyle, geleneksel olarak tokalaşarak yapılan hayvan pazarlıklarının yerini, bu sene, konuşarak yapılan pazarlıkların aldığını ifade eden Akülker, “Beylikdüzü Belediyesi olarak bu yılda 3 bin ailemize kurban eti yardımı yapmayı hedefliyoruz. Bu noktada yardıma katkıda bulunmak isteyen vatandaşlarımızın da desteğini bekliyoruz” dedi. Müslüm Akülker sözlerini, “Beylikdüzü Belediyesine ve Sayın Başkanımız Mehmet Murat Çalık’a da katkılarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Kendisi de burayı üç kere ziyaret etti. Yoğun çalışma periyodunda başkanımızın bunu yapıyor olması çok önemli” diyerek sözlerini noktaladı.  

Kaynak: (Haber Merkezi) - Cadde Gazetesi Editör: Emrah Öztürk
Yorumlar
Haber Yazılımı