Haber Detayı
13 Nisan 2019 - Cumartesi 15:55
 
31 MART’IN EN MUTLU DEVİR TESLİMİ
Ekrem İmamoğlu, Beylikdüzü Belediye Başkanlığı görevini Mehmet Murat Çalık’a devretti. “Allah herkese böyle mutlu görev teslimleri nasip etsin.” diyen İmamoğlu, mührü Çalık’a verdi. İmamoğlu’la 5 yıl yol arkadaşlığı yapmanın kendisi için büyük onur olduğunu belirten Çalık ise, “Diktiği fidanları büyüteceğiz. Beylikdüzü İstanbul’un en mutlu insanlarının yaşadığı kent olmaya devam edecek.” dedi.
SİYASET Haberi
31 MART’IN EN MUTLU DEVİR TESLİMİ

Beylikdüzü Belediyesi’nde görev devir teslimi gerçekleşti. Resmi olmayan Yüksek Seçim Kurulu (YSK) verilerine göre İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) seçimlerinde önde bulunan CHP Adayı Ekrem İmamoğlu, Beylikdüzü Belediye Başkanlığı görevini Mehmet Murat Çalık’a devretti.

 

“GÖZÜM ZERRE KADAR ARKADA DEĞİL”

İmamoğlu; CHP milletvekilleri, CHP Beylikdüzü İlçe Başkanı Taşkın Özer, İYİ Parti Beylikdüzü İlçe Başkanı İskender Duriç ve Meclis üyelerinin katıldığı devir teslim töreninde şöyle konuştu: “Allah herkese böyle mutlu görev teslimleri nasip etsin. Bu durumlarda hüzün yaşanır ama biz burada mutluluk yaşıyoruz. Beraber görev yaptığım bir arkadaşıma görevimi teslim ediyorum. Çok özel bir an yaşadığım için gururluyum. Gözüm zerre kadar arkada değil. Hangi makamda olursam olayım Beylikdüzü evimiz bizim.” Taşkın Özer’in hem İBB hem de ilçe belediye başkanı çıkararak tarihe geçtiğinin altını çizen İmamoğlu, CHP ve İYİ Parti teşkilatlarına ve bütün yol arkadaşları ile dostlarına teşekkürlerini iletti.

 

“BEYLİKDÜZÜ İSTANBUL’UN EN MUTLU KENTİ OLMAYA DEVAM EDECEK”

İmamoğlu’nun başkanlık mührünü teslim ettiği ve Türk Bayrağı rozeti taktığı Mehmet Murat Çalık ise şunları söyledi: “İBB başkanıma çok teşekkür ediyorum. 5 yıl yol arkadaşlığı yapmak benim için bir onurdu. Beylikdüzü Belediye Başkanı olarak yoluma devam edeceğim. Sevgili yol arkadaşım ve kardeşim İmamoğlu’na kesinlikle gözünün arkada kalmamasını söylüyorum. Diktiği fidanları büyüteceğiz. Beylikdüzü İstanbul’un en mutlu insanlarının yaşadığı kent olmaya devam edecek. İmamoğlu’nun 2014’te Beylikdüzü’ne getirdiği baharı İstanbul’a da getireceğine; Türkiye’de bir dönüşüm başladığına yürekten inanıyorum. Bu süreçte bana destek olan herkese; desteğini benden eksik etmeyen eşime ve aileme çok teşekkür ediyorum.”

 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Cadde Gazetesi Editör: Emrah Öztürk
Yorumlar
Haber Yazılımı