Haber Detayı
11 Şubat 2019 - Pazartesi 11:09
 
“31 MART’TA BÜYÜKÇEKMECE’NİN GELECEĞİ KAZANILACAK”
Cumhur İttifakı’nın Büyükçekmece Belediye Başkan Adayı olan İBB Başkanı Mevlüt Uysal, “ Büyükçekmece’yi kazanırsak bilin ki Cumhur İttifakı’nın en iyi neticesi Büyükçekmece’de çıkmış olacak. Türkiye’nin birçok yerinde MHP’den veya AK Parti’den olmayan belediyeler Cumhur İttifakı’na geçmiş olacak.” dedi.
SİYASET Haberi
“31 MART’TA BÜYÜKÇEKMECE’NİN GELECEĞİ KAZANILACAK”

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB)  Başkanı ve AK Parti Büyükçekmece Belediye Başkan Adayı Mevlüt Uysal, Cumhur İttifakı’nın diğer ortağı MHP’nin Büyükçekmece İlçe Başkanlığı’nca düzenlenen kahvaltı programında, Cumhur İttifakı’nın herhangi bir ittifak olmadığını ve bu ittifakla “31 Mart’ta Büyükçekmece’nin geleceğinin kazanılacağını” söyledi.  

“HER ŞEYE RAĞMEN DEVLETİN BEKASI ADINA…”

MHP İstanbul İl Başkanı Birol Gür, MHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bülent Karataş, MHP Büyükçekmece İlçe Başkanı Erdem Aydın ve AK Parti Büyükçekmece İlçe Teşkilatı üyelerinin katıldığı programdaki sözlerine MHP’nin 50’inci kuruluş yıldönümünü kutlayarak başlayan Mevlüt Uysal, Cumhur İttifakı’nı “Her şeye rağmen devletin bekası adına, ülkenin geleceği adına, neslimizin geleceği adına fedakârlıklarla bir araya gelinen, omuz verilen ve bundan sonra da devletin ayakta kalması adına ayakta kalacak bir ittifaktır.” ifadeleriyle tanımladı.

“CUMHUR İTTİFAKI’NIN EN İYİ NETİCESİ OLACAK”


“Eğer İstanbul’da Büyükçekmece’de Cumhur İttifakı’nın uygulamasını en iyi şekilde ortaya koyabilirsek inanıyoruz ki bunun Anadolu’ya yansıması olacaktır.” diyen Uysal, şöyle konuştu: “ Büyükçekmece’yi kazanırsak bilin ki Cumhur İttifakı’nın en iyi neticesi Büyükçekmece’de çıkmış olacak. Türkiye’nin birçok yerinde MHP’den veya AK Parti’den olmayan belediyeler Cumhur İttifakı’na geçmiş olacak.”

“ÜLKEDEKİ HERKESE MORAL VE ÜMİT KAYNAĞI”

“Her insanın ruhunda mutlaka milliyetçilik duygusu ve vatan sevgisi bulunduğunu” ifade eden Uysal, ardından şunları dile getirdi:  “Bu ittifak eğer Büyükçekmece’de bizim şuanda MHP ve AK Parti’ye oy vermeyen insanlarda da bu duyguları açığa çıkarabiliyorsa, bu duyguları harekete geçirebiliyorsa inanıyoruz ki Türkiye’deki ittifakın kökleşmesinde, sağlamlaşmasında ülkenin geleceği adına, devam etmesine çok ciddi katkı sağlayacaktır. Cumhur İttifakı ülkede herkese moral kaynağı, ümit kaynağı olacak. Bunu başarabiliriz”

MHP İstanbul Mehmet Bülent Karataş ise, “Bir 15 Temmuz yaşanmış. Ardından 7 Ağustos ruhu ile devam etmiş. 16 Nisan’da taçlanmış. 24 Haziran’daki sonuçla zafere ulaşmış ve inşallah 31 Mart’ta da aynı zaferle de sonuçlanacaktır.” diye konuştu.

Kaynak: (Haber Merkezi) - Cadde Gazetesi Editör: Emrah Öztürk
Yorumlar
Haber Yazılımı