Haber Detayı
09 Şubat 2019 - Cumartesi 21:52
 
IŞIK: “BEYLİKDÜZÜ’NE KARANLIK DEĞİL IŞIK GELECEK”
AK Parti Beylikdüzü Belediye Başkan Adayı Mustafa Necati Işık, “Borç içinde yüzen aciz belediye” olarak tanımladığı mevcut belediye yönetiminin çöp kamyonlarına mazot bulamadığını, belediye çalışanlarının maaşını ödeyemediğini savundu.
SİYASET Haberi
IŞIK: “BEYLİKDÜZÜ’NE  KARANLIK DEĞİL IŞIK GELECEK”

 

Mahalle toplantılarını sürdüren AK Parti Beylikdüzü Belediye Başkan Adayı Mustafa Necati Işık, Kavaklı’da yaptığı toplantıda mevcut belediye yönetimini “Borç içinde yüzen aciz belediye” olarak tanımladı. Kendileriyle birlikte Beylikdüzü’ne yatırım ve hizmet geleceğini ifade eden Işık,, “31 Mart’ta Beylikdüzü ya karanlık diyecek ya da Işık diyecek” dedi.

Işık, Beylikdüzü’nün nüfusunun 750 bine doğru gittiğini belirten Işık, ulaşımla ilgili sıkıntıları giderip, belediyecilik ile ilgili muhteşem bir vizyon oluşturacaklarını kaydetti.

 

 “BU ACİZLİKLE ŞEHRE ‘EMİN’ OLAMAZSIN”

 

“İnsana insan gibi değer veren anlayış lazım. Çocuklara kreş yapmıyorsan, ailenin nefes alacağı bir park inşa etmiyorsan, gençlere spor alanı oluşturamıyorsan, kadınlarımıza İSMEK gibi alternatif alanlar, kültür merkezi oluşturmuyorsan, bırakın o şehrin ‘Şehremini’ yani belediye başkanı olmayı, çok büyük bir vebalin altındasın demektir. O vebalin farkında olmadıkları için har vurup harman savurmuşlar. İlk geldiklerinde şu beş senede 1 katrilyonluk arsa sattılar, biliyorsunuz. İlk geldikleri gibi Kavaklı’nın sizin tapulu malınız olan 100 dönümlük araziyi sattılar. Bu kadar arsa gelirine rağmen o kadar aciz bir belediye ki, borcu da altı kat arttırmışlar. 100 trilyon aldıkları borç, bugün 600 trilyon, çöp arabalarına mazot alamıyorlar” diyen Işık, belediyecilikte öncü AK Parti’nin adayı olarak buraya bu borca rağmen en iyi hizmeti, büyükşehirle, bakanlıklarla, hükümetle birlikte getireceklerini kaydetti.

 

Kavaklı’dan sonra Adnan Kahveci’de konuşan Işık, gündüz saatlerinde de Hugga Mug kafe-restoran açılışını, AK Parti ilçe başkanı ve İstanbul milletvekilleriyle birlikte yaptı. 

 

Kaynak: Editör: Cadde Gazetesi
Yorumlar
Haber Yazılımı