Haber Detayı
11 Şubat 2019 - Pazartesi 22:12
 
IŞIK: “BEYLİKDÜZÜ’NE TEKNOLOJİ VADİSİ GELECEK”
AK Parti Beylikdüzü belediye Başkan Adayı Mustafa Necati Işık, en genç belediye başkan adayı olarak gençlerin teknolojiyle ilgisini kuracak projelerini Onedio.com’un video kanalında sosyal medyadan gelen soruları cevaplayarak açıkladı. Işık, Beylikdüzü’ne “Bilim ve Teknoloji Vadisi” ile belediyeye “E-Spor Takımı” kurma sözü verdi.
SİYASET Haberi
IŞIK: “BEYLİKDÜZÜ’NE TEKNOLOJİ VADİSİ GELECEK”

AK Parti Beylikdüzü Belediye Başkanı Adayı Mustafa Necati Işık, Onedio.com’un facebook video kanalında sosyal medyadan kendisine gelen soruları cevaplandırdı.

 

Samimi ve neşeli bir havada soruları cevaplayan Işık, en sevdiği film yönetmeninin Nuri Bilge Ceylan, en sevdiği film oyuncusunun ise Kenan İmirzalıoğlu olduğunu açıkladı.

 

İstanbul’un en genç belediye başkan adayı olarak, gençlere yönelik çok önemli projelere imza atacaklarını kaydeden Işık, bunlardan birinin Beylikdüzü’nde “Bilim ve Teknolojisi Vadisi” oluşturmak olduğunu açıkladı. Işık, ayrıca spora özel bir yer ayıracaklarını da vurgulayarak, futboldan, yelken, dalış ve rüzgar sörfüne kadar Beylikdüzü’nün çok elverişli olduğuna işaret etti.

 

“Türkçe rap”i sevdiğini ve dinlediğini kaydeden Işık, dinlediği isimler arasında Sagopa Kajmer, Burak Çil ve Yener Çevik’in de bulunduğunu belirtti.

 

PUBG TURNUVASI DÜZENLEYEN BAŞKANDAN GENÇLERE TEKNOLOJİ VAADİ

 

“Sizi en çok etkileyen kitap hangisiydi” sorusuna, Paulo Coelho’nun “Simyacı” kitabının “en güzel iç ses kitabı olduğu” cevabını veren Işık, “Teknolojiye bakış açısı” ve “Black Mirror izleyip izlemediği” hakkındaki bir soruya da teknolojiyi önemsediğini, önümüzdeki çağda robotik kodlama, uzay bilimleri ve yapay zekânın önem kazanacağını, bu avantajların değerlendirilmesi gerektiğini kaydetti. Black Mirror’ı izlediğini ve başka diziler de izlediğini belirten Işık, dizinin daha kaliteli olması gerektiği görüşünde olduğunu vurguladı.

 

AK Parti Beylikdüzü İlçe Başkanı iken gençlerle ilk bilgisayar oyunu (PubG) turnuvasını düzenlediğini hatırlatan Işık, e-sporu çok sevdiğini ve Beylikdüzü’nde Türkiye’nin ilk “Belediye E-Spor Takımı”nı ve mahalle merkezlerinde e-spor merkezleri kurmayı düşündüğünü açıkladı.

 

IŞIK: “SORUNLARI SÜPERMEN HIZIYLA ÇÖZECEĞİM”

 

Beylikdüzü’nün en büyük eksiğinin “Işık” olduğunu belirten Mustafa Necati Işık, işin esprisi bir yana Beylikdüzü’ndeki bir çok mahallede aydınlatma eksikliğine ilişkin ciddi şikayetler aldıklarını kaydetti. Işık ayrıca, çöp toplama, ulaşım ve otopark sıkıntısının ciddi boyutlara ulaştığını belirterek, bu gibi sorunları göreve geldiğinde hızla çözeceğini vurguladı.

 

Yoğunluğundan dolayı eşine çok fazla yardımcı olamadığının altını çizen Işık, en sık kullandığı “emoji”lerin “tamamdır” ve “alkış” olduğunu ifade etti. “Arkadaşlarınızla geyik yaptığınız WhatsApp grubu var mı” sorusuna “GoyGoy” isimli bir grup üyesi olduğunu ancak artık grubun adını “Bu grupta Işık var” şeklinde değiştiğini kaydederek cevap verdi.

 

Yoğunluğundan dolayı halı saha maçı yerine PubG oynamayı tercih edeceğini belirten Işık, “En sevdiği süper kahramanın Süpermen olduğunu” da açıkladı. Süpermen’in ışık hızıyla dertleri tasaları çözdüğü için bu çizgi kahramanı tercih ettiğini belirten Işık, bu yüzden Süpermen’in kendisinde ayrı bir yeri olduğunu ifade etti. 

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı