Haber Detayı
12 Nisan 2019 - Cuma 12:14
 
“AA’NIN TRAFOSUNA KEDİ GİRDİ”
Küçükçekmece Belediye Başkanlığı seçimini kazanan Kemal Çebi’ye hayırlı olsun ziyaretinde bulunduktan sonra belediye hizmet binası önünde toplananlara seslenen Ekrem İmamoğlu, “O gece İstanbul’un seçimini kâğıt üstünde bitirmeye çalıştılar. Ama sizler gönül verenler buna müsaade etmedik. Kumpası yıktık ve çıktık dedik ki seçimi biz kazandık.” dedi.
SİYASET Haberi
“AA’NIN TRAFOSUNA KEDİ GİRDİ”

Henüz kesinleşmeyen Yüksek Seçim Kurulu (YSK) verilerine göre İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı seçimlerinde rakibi AK Parti Adayı Binali Yıldırım’ın yaklaşık 14 bin oy önünde olan CHP Adayı Ekrem İmamoğlu, Küçükçekmece Belediye Başkanı seçilen ve mazbatasını alarak görevine başlayan CHP’li Kemal Çebi’ye hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Ziyaret sonrası, belediye hizmet binası önünde toplanan partililere konuşan İmamoğlu’na eşi Dilek İmamoğlu, CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat, Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün ve henüz mazbatasını almayan Esenyurt Belediye Başkanlığı seçimlerinin galibi Kemal Deniz Bozkurt da eşlik etti.

“O GECE KUMPASI YIKTIK”

31 Mart 2019’da sandıklar açıldıktan sonra bir kumpas kurulmaya çalışıldığını ileri süren İmamoğlu, şunları dile getirdi: “O gece İstanbul’un seçimini kağıt üstünde bitirmeye çalıştılar. Ama sizler gönül verenler buna müsaade etmedik. Kumpası yıktık ve çıktık dedik ki seçimi biz kazandık. 10 binlerce insan o akşam görev yaptı. Sayıları verdik sanki AA’nın trafosuna kedi girdi. Tam 12 saat veri veremediler. O gün bu kumpası kurgulayan ama il başkanı, yöneticisi, genel başkan yardımcısı, ama AA’nın başındaki kişiler… Kimse lütfen kurumsal anlamda cezasını verin. Buradan sesleniyorum; Sayın Cumhurbaşkanı sizi aldattılar. Size seçimi kazandık demek için Türkiye’yi aldattılar. Lütfen cezasını verin. Siyasi partinin çatısında cezasını kesin.”

“HALK MAZBATAYI ÇOKTAN VERDİ”

 “Türkiye’ye saygın  hizmetler yapmış olan sayın Binali Yıldırım’ın yerinde olsam, onu aldatan o kişilerin ne yüzüne bakarım, ne adam yerine koyarım kardeşim.” diyen İmamoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bana diyorlar ki mazbatayı ne zaman alıyorsun. Yahu bu halk mazbatayı vermiş kardeşim. Ne umuyorlar acaba Büyükçekmece’de bir fırtına koparabilir miyiz? Bu millet size ne der biliyor musunuz? Hadi işinize kardeşim… YSK, belki de bu ülkenin demokrasi tarihinin en önemli kararlarından birini verecek. Bu milletin vicdanı sizin vereceğiniz kararda. Dolayısıyla birkaç kişiyi değil 82 milyon vatandaşı mutlu etmek zorundasınız. Haktan, hukuktan ve adaletten taviz vermeden, toplumun oylarını 16 milyon insanı koruyan karar vermeyi mutlaka yerine getirmelisiniz.”

“350 BÜYÜKÇEKMECELİYİ RENCİDE EDİYORSUNUZ”

Büyükçekmece’deki sahte seçmen iddiaları üzerine başlatılan operasyona da değinen İmamoğlu, AK Parti’ye şu ifadelere seslendi: “Yapmayın, ayıp ediyorsunuz. 350 bin Büyükçekmecelileri rencide ediyorsunuz. Onuru gururlarıyla oynuyorsunuz. Polise de yazık ediyorsunuz. Türkiye’nin tarihinde görülmemiş kapı kapı gezip insanlara tespit soruları soruyorsunuz. Kim için? Ben seçilmedim diyen ağlayan bir adam için… Utanmadan arlanmadan diyor ki 11 bin – hatta 20 bin seçmen hareketi… Yahu kardeşim matematiğe inanın… Haziran 2018’le – 31 Mart 2019 arasında 2 bin üç yüz civarında seçmen farkı var.”

 

 

 

 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Cadde Gazetesi Editör: Emrah Öztürk
Yorumlar
Haber Yazılımı