Haber Detayı
07 Mart 2019 - Perşembe 14:15
 
ADNAN KAHVECİ 3 PARKA DAHA KAVUŞTU
2030 yılında kişi başına 16,5 metrekare aktif yeşil alan hedefleyen Beylikdüzü Belediyesi, Adnan Kahveci Mahallesi’nde 3 parkı daha hizmete açtı. Pir Sultan Abdal Parkı 502, Çamlıtepe Parkı bin 566 ve Orkide Parkı ise bin 50 metrekare büyüklüğünde. Parklarda çocuk oyun grubu, fitness alanı, oturma cepleri ve dinlenme alanı gibi bölümler bulunuyor.
YAŞAM Haberi
ADNAN KAHVECİ 3 PARKA DAHA KAVUŞTU

Beylikdüzü Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü,  Belediye Başkanı Erkem İmamoğlu’nun açıkladığı 2030 vizyonunda kayda geçirilen kişi başı 16,5 metrekare aktif yeşil alan hedefine ulaşmak için ara vermeden çalışmalarını sürdürüyor. Bu hedef doğrultusunda Adnan Kahveci Mahallesi’ne inşa edilen Pir Sultan Abdal, Çamlıtepe ve Orkide parklarını hizmete açıldı.

ŞATIR: “PARK VE YEŞİL ALANA ÇOK ÖNEM VERİYORUZ”

Belediyesi Başkan Vekili Ömer Şatır açılış töreninde, ilçe halkının dolaşıp ferahlayabileceği yeşil alanlar ve parklara çok önem verdiklerinin altını çizip “Belediyenin görevi sadece yol ve kaldırım yapmak değil. Vatandaşların gereksinimlerine katkı sunacak her alanda onlara destek olmaktır. Tüm birimlerimiz canla başla görevlerini yerine getiriyor.” Törene, ilçe protokolünden isimler ve mahalle sakinlerinin yanı sıra CHP İstanbul eski Milletvekili Süleyman Çelebi de katıldı.

 Pir Sultan Abdal Parkı 502, Çamlıtepe Parkı bin 566 ve Orkide Parkı ise bin 50 metrekare büyüklüğünde. Parklarda çocuk oyun grubu, fitness alanı, oturma cepleri ve dinlenme alanı gibi bölümler bulunuyor.

Kaynak: (Haber Merkezi) - Cadde Gazetesi Editör: Emrah Öztürk
Yorumlar
Haber Yazılımı