Haber Detayı
21 Şubat 2019 - Perşembe 16:13
 
AKGÜN’DEN BİR EĞİTİM HAMLESİ DAHA
Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, Mimarsinan Halk Akademisi Sanat Eğitim ve Etüt Merkezi’nin açılışında Türkiye’nin asıl meselesinin eğitim olduğunu vurguladı. Akgün, “Çocuklarımızı Avrupa standartlarında eğitemezsek o zaman Avrupa demokrasisini ve ekonomisini unutun.” dedi.
EĞİTİM Haberi
AKGÜN’DEN BİR EĞİTİM HAMLESİ DAHA

Büyükçekmece Belediyesi, Mimarsinan’daki eski belediye binasını restore ettirerek halk akademisi ve sanat merkezine dönüştürdü. Mimarsinan Halk Akademisi Sanat Eğitim ve Etüt Merkezi, Belediye Başkanı Hasan Akgün tarafından hizmete açıldı.

“TÜRKİYE’NİN ASIL MESELESİ EĞİTİM”

Açılışta Türkiye’nin asıl meselesinin eğitim olduğunu vurgulayan Akgün, “Nesilleri, geleceğimizin istikbali olan çocuklarımızı iyi eğitirsek bu ülke Atatürk’ün göstermiş olduğu aydınlık yola doğru gider. Çocuklarımızı Avrupa standartlarında eğitemezsek o zaman Avrupa demokrasisini ve ekonomisini unutun.” dedi.

KADIN VE ÇOCUKLARA EĞİTİM YUVASI

Büyükçekmece Belediyesi’ne ait eğitim merkezlerinin ilçenin pek çok bölgesinde faaliyet gösterdiğini ifade eden Akgün, yeni hizmete giren merkezle ilgili şunları söyledi: “Çocuklarımıza okuldan sonra daha iyi imkânlar sunarak derslerini pekiştirmelerini, eğitime katkı anlamında onlara imkan hazırlıyoruz. Açılışını yaptığımız bu binada daha önce belediye başkanı arkadaşlarımız belde belediye başkanlık görevlerini yaptılar. Şimdi kadınlarımıza ve çocuklarımıza tahsis ettik..”

OKULA DESTEK VE SINAVA HAZIRLIK

Mimarsinan Halk Akademisi Sanat Eğitim ve Etüt Merkezi’nde yetişkinler için takı tasarım, giyim, iğne oyası, örgü, tel kırma, ahşap boyama, ev tekstili, ahşap rölyef dersleri; okul öncesi ve okul çağındaki çocuklar içinse çeşitli branşlarda eğitimler veriliyor. Bunun yanı sıra uzman eğitim kadrosu tarafından 4. 5, 6 ve 7’inci sınıfa giden öğrencilere Türkçe, matematik, fen bilimleri, İngilizce ve İnkılap derslerinde okula destek ve sınava hazırlık hizmeti sunuluyor. Merkez bünyesinde ayrıca Büyükçekmece’de faal olan  8 sivil toplum kuruluşuna yer tahsis edildi.

 

 

 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Cadde Gazetesi Editör: Emrah Öztürk
Yorumlar
Haber Yazılımı