Haber Detayı
21 Mart 2022 - Pazartesi 12:05 Bu haber 1876 kez okundu
 
AKGÜN'E YILIN BELEDİYE BAŞKANI ÖDÜLÜ
İstanbul ve Trakya’nın En İyileri Ödül Töreni’nde Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, kentsel dönüşümde sürdürdüğü örnek projelerle “Yılın Belediye Başkanı’’ seçildi.
SİYASET Haberi
AKGÜN'E YILIN BELEDİYE BAŞKANI ÖDÜLÜ

Dafne Ajans ve By Aytaç Production ortaklığıyla düzenlenen “Trakya'nın En’leri Ödül Töreni” ne Büyükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Kazancı katılarak Başkan Akgün adına ödülü aldı.

‘’Deprem hayatımızın en önemli gerçeğinden bir tanesi’’

Silivri Mega Balo Salonu’nda düzenlenen ödül töreninde konuşan Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Kazancı, depremin hayatımızın önemli bir gerçeği olduğunu vurgulayarak şöyle konuştu: “Deprem hayatımızın en önemli gerçeğinden bir tanesi. Özellikle bulunduğumuz bölge Avcılar, Beylikdüzü, Büyükçekmece, Silivri hattı çok önemli ve bu bölgedeki eski yapıların dönüştürülmesi gerekiyor. Her şeyi belediyelerden, kamu kurumlarından beklemeden depreme dayanıksız konutlarda yaşayan vatandaşlarımızın “konutum 5 metre kare kısalacak, 10 metre kare küçülecek” diye düşünmeden muhakkak suretle bir araya gelip anlaşarak konutlarını kentsel dönüşüme vermeleri gerekiyor. Büyükçekmece’de yaptığımız kentsel dönüşüm hiç kimseyi evinden etmeden olduğu binada ya aynı metre karede ya da çok az bir metre kare farkıyla aynı evinde yaşamak koşuluyla yeniliyoruz. Belediye Başkanımız Sayın Dr. Hasan Akgün’ün sevgi ve selamlarını iletiyorum.”

Kaynak: Editör: Emrah Öztürk
Yorumlar
Haber Yazılımı