Haber Detayı
02 Kasım 2020 - Pazartesi 19:09 Bu haber 2629 kez okundu
 
Akgün: "İBB MECLİSİ VEBAL ALTINDA"
Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, İBB Meclisi'nde deprem gerçeğinin göz ardı edildiğini ifade etti ve ekledi: "Yarın canlar yandığı zaman, binalar çöküp yüzbinlerce insan hayatını kaybettiğinde halkın vicdanında hepimiz sorumlu olacağız” diye konuştu.
SAĞLIK Haberi
Akgün:

Bugüne kadar 30 bin riskli konutun kentsel dönüşüm kapsamında yenilendiği Büyükçekmece’de olası bir deprem karşısında çeşitli önlemler alınmaya devam ediliyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nin deprem gerçeğini göz ardı ettiğini ifade eden Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, “Bu nedenle İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi çok büyük vebal altındadır ve aynı zamanda bizler 39 ilçe belediye başkanı da vebal altındayız. Çünkü yarın canlar yandığı zaman, binalar çöküp yüzbinlerce insan hayatını kaybettiğinde halkın vicdanında hepimiz sorumlu olacağız” diye konuştu.

"İSTANBUL DEPREM HAZIRLIĞINDA SINIFTA KALDI"

“Daha önceki yıkımlarımızda ifade ettiğim gibi deprem kapıda. Büyük bir depremle karşı karşıya kalacağımızı biliyoruz. Çok büyük sıkıntıların da olacağını biliyoruz. Biz Büyükçekmece ilçe belediyesi olarak 1999 depreminden sonra yolumuza devam ediyoruz. Yaklaşık 30 bine yakın konutu yeniledik" diyen Akgün konuşmasını şöyle sürdürdü: "Şunu özellikle ifade etmek isterim; İstanbul depreme hazırlanma noktasında sınıfta kalmıştır. Çok büyük risk altında olan alanlarda yüksek katlı binalara gidilerek deprem hazırlığı yerine sanki depremde faciaların yaşanması için özel bir hazırlık yapılmış.”

 

BÜYÜKŞEHİR'DE HOROZ KAVGASI SÜRÜYOR"

 

Büyükşehir Meclisi’nin bugüne kadar İstanbul’un depreme hazırlanması açısından doğru dürüst bir görev yapmadığını da savunan Başkan Akgün; “Hele hele son 2 yıldan beri, yaklaşık 1 buçuk yıldan beri yeni dönemde İstanbul Büyükşehir Meclisi’nde bir horoz kavgasıdır devam ediyor. İstanbul’un geleceğiyle önümüzde bulunan ve vuku bulacak depremde yanacak canlarla ilgili herhangi bir faaliyet yok sadece kendilerini tatmin etmek ve kendi partilerinin siyasetlerini yapmakla meşguller. Bu nedenle İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi çok büyük vebal altındadır ve aynı zamanda bizler 39 ilçe belediye başkanı da veba altındayız. Çünkü yarın canlar yandığı zaman, binalar çöküp insanlar yüzbinlerce, milyona yakın insanlar hayatını kaybettiği zaman halkın vicdanından hepimiz sorumlu olacağız ve halk vicdanında hepimizi cezalandıracaktır" dedi.

Kaynak: (Haber Merkezi) - Cadde Gazetesi Editör: Emrah Öztürk
Yorumlar
Haber Yazılımı