Haber Detayı
15 Mart 2019 - Cuma 17:13
 
“AKGÜN ORTAK ÇALIŞMAYI ZÜL ADDEDİYOR”
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yerel-genel uyumsuzluğu durumda hizmet ve yatırımlarda aksamalar meydana geldiğini ifade ederek, Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün’ün, “Hem merkezi hem yerel yönetimler ile ortak çalışmayı zül addeden bir belediyecilik anlayışı içerisinde” olduğunu ileri sürdü.
SİYASET Haberi
“AKGÜN ORTAK ÇALIŞMAYI ZÜL ADDEDİYOR”

AK Parti Belediye Başkan Adayı Mevlüt Uysal’ın seçim çalışmalarına destek vermek için Büyükçekmece’ye gelen Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Eğer biz yerel-genel uyumunu yakalayamazsak netice alamıyoruz. Maalesef Büyükçekmece Belediyesi de bu uyumu yakalayamadığımız belediyelerden biri. 25 senedir aynı zihniyette yönetilen hem merkezi hem yerel yönetimler ile ortak çalışmayı zül addeden bir belediyecilik anlayışı içerisindeler.” dedi.

“ESKİŞEHİR’DE YAŞADIKLARIMIZ ORTADA”

Uysal’la birlikte ilçedeki Akçansa Çimento ve Fırat Boru fabrikalarını gezen Bakan Varank, Eskişehir’de de bu uyumsuzluğun olumsuz sonuçlarını yaşadıklarını ifade ederek şunları anlattı: “Eskişehir’de büyük projelere imza attık. En son Eskişehir Şehir Hastanesini iki ay önce vatandaşlarımızın hizmetine açtık. Ama bu hastanemizin 1 kilometrelik bağlantı yoluyla ilgili ciddi sıkıntılar yaşadık. CHP’li Büyükşehir Belediyesi o hastanenin bağlantı yolunu yapmakta imtina ediyor. Çünkü bu bağlantı yolunu yaparsam hükümete artı puan yazar diye düşünüyor.”

“YILDIRIM VE UYSAL’IN YAPTIKLARI YAPACAKLARINI TEMİNATI”

Varank bu ifadelerin ardından şöyle konuştu: “İstanbul için Binalı Yıldırım bu yüzden büyük bir şans olarak görüyorum. Mevlüt Uysal’ın ise Başakşehir Belediye Başkanlığı süresinde yaptıkları ortada. Adaylarımızın yaptıkları yapacaklarının teminatıdır.”

“BAŞAKŞEHİR KALFALIK, BÜYÜKÇEKMECE USTALIK DÖNEMİM”

Mevlüt Uysal ise adaylığının belli olmasından sonra Büyükçekmece’deki gezileri sırasında karşılaştığı vatandaşların  “Başkanım burayı Başakşehir kadar güzel yapacak mısınız?’ diye sorduğunu, kendisinin de onlara “Başakşehir bizim kalfalık dönemimizdi, inşallah burası ustalık dönemimiz olacak. Oradan daha güzel olacak.” diye cevap verdiğini dile getirdi.

 

 

 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Cadde Gazetesi Editör: Emrah Öztürk
Yorumlar
Haber Yazılımı