Haber Detayı
21 Mart 2019 - Perşembe 12:35
 
ALTINKÖPRÜ TOPLULUĞU MİNİKLERDE DE ŞAHANE…
Büyükçekmece Altınköprü Halk Dansları Topluluğu büyüklerde de küçüklerde de büyük başarılara imza atıyor. Minikler, geçtiğimiz hafta Bursa’da gerçekleşen Latin dansları yarışmasında 4’üncü oldu.
KÜLTÜR - SANAT Haberi
ALTINKÖPRÜ TOPLULUĞU MİNİKLERDE DE ŞAHANE…

Büyükçekmece Altınköprü Halk Dansları Topluluğu, ortaya koydukları üstün ve etkileyici performanslarıyla hem büyüklerde hem de miniklerde başarıdan başarıya koşuyor.

Topluluğun minik dansçıları Türkiye Dans Sporları Federasyonu tarafından 16-17 Mart tarihlerinde Bursa’da düzenlenen Latin dansları yarışmasında 4’üncü olarak büyük bir başarıya imza attı. Topluluk, büyükler kategorisinde kısa bir süre önce Litvanya’da gerçekleşen festivalde dünya şampiyonu olmuştu. 

AKGÜN: “GELECEĞİMİZİ ÇOCUKLAR ŞEKİLLENDİRECEK”

Sanatla ilgilenen çocukların hayatta her zaman bir adım önde ilerlediğini ifade eden Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, “Altınköprü Halk Dansları Topluluğumuz tüm dünyada adını duyurdu. Küçük yaştan itibaren çocuklarımızı yetenekleri doğrultusunda geliştiriyoruz. 9-10 yaş arasındaki dansçı çocuklarımız Latin dansları yarışmasında büyük bir başarı elde etti. Hepsiyle gurur duyuyorum. Geleceğimizi çocuklarımız şekillendirecek.” dedi.

 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Cadde Gazetesi Editör: Emrah Öztürk
Yorumlar
Haber Yazılımı