Haber Detayı
18 Şubat 2019 - Pazartesi 16:40
 
ARAŞTIRMACI VE YAZARLARIN YENİ ADRESİ
BAKSM’de hizmete giren Nuri M. Çolakoğlu Kitaplığı ve Toplantı Salonu, araştırmacı ve yazarların İstanbul’daki yeni adresi. Adını taşıyan kitaplığa 20 bin eser bağışlayan Nuri M. Çolakoğlu, dostlarına “Elinizdeki fazla kitapları buraya gönderin.” çağrısında bulundu.
KÜLTÜR - SANAT Haberi
ARAŞTIRMACI VE YAZARLARIN YENİ ADRESİ

Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi (BAKSM) bünyesinde hizmete açılan “Nuri M. Çolakoğlu Kitaplığı ve Toplantı Salonu”, araştırmacı, yazar ve aktivistlerin uğrak yerlerinden biri olmaya aday.

Kitaplık, Beylikdüzü Belediyesi ve NMC Televizyonculuk ve Reklamcılık Yönetim Kurulu Başkanı Nuri M. Çolakoğlu’nun katkılarıyla oluşturuldu. Nuri M. Çolakoğlu, adını taşıyan kitaplık ve toplantı salonu ile BAKSM’deki Yaşar Kemal Kütüphanesi’ne; çeşitli kategori, standart ve türde 20 bin eser bağışladı.

“İSTANBUL’DAKİ EN ZENGİN BELEDİYE KÜTÜPHANESİ”

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu kitaplık ve toplantı salonunun açılışında, “Burada yaptığımız toplantılarda kendimi daha motive ve temiz hissediyorum. Beylikdüzü’nde birçok kütüphane açtık, açmaya da devam edeceğiz. Bütün kütüphanelerimiz özellikle gençler tarafından oldukça ilgi görüyor. Biz tümüyle duyarlı bir belediyecilik anlayışıyla süreci yönetmeye çalıştık ve Beylikdüzü şu anda İstanbul’da ilçe belediye kütüphaneleri arasında en zengin ilçe oldu.” dedi.

“ELİNİZDEKİ FAZLA KİTAPLARI BURAYA GÖNDERİN”

Nuri M. Çolakoğlu ise, okuyup yazmayı öğrendiği dört yaşından beri kitap okuduğunu ifade ederek dostlarına şu mesajı gönderdi: “Elinizdeki fazla kitapları buraya gönderin. Böylelikle bu kütüphaneyi daha da geliştirerek ve güncelleyerek günümüze taşımaya çalışacağız.”

Çolakoğlu’na, İmamoğlu tarafından plaket ve çiçek takdiminde bulunuldu. Nuri M. Çolakoğlu Kitaplığı ve Toplantı Salonu’nda ödünç kitap sistemi yok. Çalışma yapmak isteyen araştırmacıların dilekçeyle başvurmaları gerekiyor.

 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Cadde Gazetesi Editör: Emrah Öztürk
Yorumlar
Haber Yazılımı