Haber Detayı
26 Nisan 2022 - Salı 16:23 Bu haber 1681 kez okundu
 
ARKADAŞA VEFA, EĞİTİME KATKI
Esenyurt Kent Konseyi Gençlik Meclisi, Esenyurt’ta eğitim adına önemli bir çalışmaya imza attı ve Esenyurt’ta bulunan Ertuğrul Gazi Ortaokuluna kütüphane kazandırdı. Yakın zamanda genç yaşta hayatını kaybeden arkadaşlarının ismini de bu kütüphane ile ölümsüz kıldılar. Kütüphanenin açılış kurdelesini ise Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt kesti.
EĞİTİM Haberi
ARKADAŞA VEFA, EĞİTİME KATKI

Özellikle eğitim konusundaki hassasiyetini her fırsatta dile getiren Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt açılışın ardından yaptığı açıklamada “İlçemizin gençlik meclisinin yapmış olduğu bu anlamlı çalışma için gençlerimize çok teşekkür ediyorum. Hem arkadaşlarının ismini ölümsüzleştirdiler hem de ilçemize bir kütüphane kazandırarak eğitime de katkı sağlamış oldular.” açıklamasında bulundu. 

Veysel Şahan Aslan ismi ölümsüzleşti 

Esenyurt Kent Konseyi Gençlik Meclis Başkanı Polat Berkay Bozkurt ise yakın zamanda hayatını kaybeden arkadaşlarının adına bir çalışma yapmaya karar verdiklerini ve sürecin detaylarını ise şöyle anlattı; ”İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile konu hakkında iletişime geçtik. İlçemizde bu şekilde bir kütüphaneye en öncelikli ihtiyacı olan okul olarak bize Ertuğrul Gazi Ortaokulunu önerdiler. Bizlerde yakın zamanda hayatını kaybeden arkadaşımız Veysel Şahan Aslan ismini de yaşatacak bir kütüphaneyi ilçemize kazandırdık. A’dan Z’ye kendi imkanlarımızla yapmış olduğumuz bir kütüphane olduğu için ayrıca mutluyuz.” açıklamasında bulundu. 

Eğitimi her fırsatta destekliyoruz 

Polat Berkay Bozkurt, Esenyurt Kent Konseyi Gençlik Meclisi olarak göreve geldikleri günden bu yana eğitim adına birçok çalışanın içinde olduklarını belirtti. Bozkurt “ Daha önce başlattığımız ücretsiz sertifika programları ile ilçemizde yaşayan gençlere katkı sağlamaya çalıştık. Özellikle İngilizce sertifika programları ile gençlerin dil öğrenmesine ciddi anlamda katkı sağladık. Özel bir kurumdan alındığı taktirde çok yüksek rakamlara verilen 4 kurluk İngilizce eğitimleri ve İlk Yardım sertifika programları ile Esenyurtlu gençlerimize kendilerini geliştirebilecekleri ücretsiz kurslar oluşturduk” dedi. 

Kaynak: Editör: Emrah Öztürk
Yorumlar
Haber Yazılımı