Haber Detayı
02 Kasım 2020 - Pazartesi 18:52 Bu haber 2827 kez okundu
 
AVCILAR BELEDİYESİ 2021 BÜTÇESİ 365 MİLYON LİRA
Avcılar Belediyesi bütçesi mecliste oy çokluğu ile kabul edildi. Buna göre belediyenin 2021 yılı bütçesi, 365 milyon lira olarak belirlendi.
SİYASET Haberi
AVCILAR BELEDİYESİ 2021 BÜTÇESİ  365 MİLYON LİRA

Avcılar Belediyesi’nin ekim ayı meclisi gerçekleştirildi.

Mecliste bütçe ve performans programıyla ilgili sunum yapan başkan Hançerli, “Kaynaklarımızı etkili ve verimli kullanıyoruz. Az parayla çok iş yapıyoruz. Bin 700’ü aşkın çalışanımızla Avcılar’a sunduğumuz hizmet standartlımızı arttırarak daha iyi hizmet sunmaya devam edeceğiz” dedi. 
2021 yılı bütçesinin 5 yıllık stratejik programa bağlı kalınarak gerçekçilik prensibiyle hazırlandığını belirten Hançerli, Avcılar Belediyesi’nin gelecek vizyonuna ve gelir arttırmaya ilişkin açıklamalarda bulundu.

“ 2019 Yılı Bütçe Performansımızda Bütçe Fazlası Verdik”

Turan Hançerli şu ifadeleri kullandı: “Kentimizin ve belediyemizin gerçekliklerini gözeterek, kentimizi yarınlara hazırlayacak bir bütçe hazırladık. Hazırladığımız bütçenin birinci ve temel prensibi gerçekçiliktir. 2019 yılı bütçe performansımızın oldukça iyi olduğunu değerlendirmiştik. Giderlerin kısıldığı gelirlerin arttığı olumlu bir tablo ile karşınıza çıkmıştık. Ülkede az görülür bir bütçe fazlası verme şansına hep birlikte sahip olmuştuk. 2020 yılı için de bugünden söyleyebilirim ki önümüze koyduğumuz hedefleri tutturabilme potansiyelini güçlü bir şekilde taşıyor.
2021 yılı bütçemizde öncelikle gelirimizin ne kadar olacağı değerlendirildi. 365 milyonluk bir bütçe belirledik. Bu bütçenin gerçekleşmesi için çaba sarf edeceğiz. Bunu da başaracağımıza inanıyorum. 365 milyonluk bir bütçe, nüfus ve alan bakımından benzer ilçelerimizle kıyasladığımızda büyük bir bütçe değil.” 
 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Cadde Gazetesi Editör: Emrah Öztürk
Yorumlar
Haber Yazılımı