Haber Detayı
22 Şubat 2019 - Cuma 15:32
 
AVCILAR BELEDİYESİ, TOPU İLLER BANKASI’NA ATTI
Avcılar Belediye Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, bugün eyleme başlayan işçilere tatmin edici cevap verilemedi. Belediye yönetimi, topu ödenekleri kesintiye uğratan İller Bankası’nı adres gösterdi.
GÜNCEL Haberi
AVCILAR BELEDİYESİ, TOPU İLLER BANKASI’NA ATTI

İki üç aydır maaşlarını ve sosyal haklarını alamayan işçilerinin bugün eyleme başladığı Avcılar Belediyesi, ödeme sıkıntısının sorumlusu olarak İller Bankası’na adres gösterdi. Açıklamasında memur ve kadrolu işçilerin biriken maaşlarına ve sosyal haklarına dair herhangi bir bilgi vermeyen Belediye Başkanlığı, açıklamasında yalnızca taşeron işlerdeki ücret krizine değinmekle yetindi.

SADECE TAŞERON VE YARIM MAAŞTAN SÖZ EDİLDİ

Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “31 Mart seçimleri öncesi kesinti olmayacağı taahhüt edilen belediyelerin Hazine bütçesinden aldığı pay, İller Bankası tarafından yüksek oranda kesintiye uğratılmıştır. Belediye bütçelerinde önemli bir yere sahip olan bu kesinti nedeniyle taşerondan Kanun Hükmünde Kararname ile kadroya geçen işçilerimize yarım maaş ödeme yapılabilmiştir. Belirlenen plan doğrultusunda önümüzdeki günlerde ödemeler yapılacaktır.” denildi.  

Kaynak: (Haber Merkezi) - Cadde Gazetesi Editör: Emrah Öztürk
Yorumlar
Haber Yazılımı