Haber Detayı
20 Mayıs 2019 - Pazartesi 11:48
 
AVCILAR’DA ATATÜRK’E SEVGİ SELİ…
Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli, Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları dolayısıyla düzenlenen ve binlerce ilçe sakininin katıldığı fener alayında, “19 Mayıs tüm yurtta kutlandı ve kutlanmaya devam ediyor. Daha düne kadar Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün adını anmayanlar artık inanıyoruz ki, bundan sonra O’nu anacaklar ve anlayacaklar.” dedi. Hançerli, cumhuriyetin ilet ebet yaşayacağını vurguladı.
GÜNCEL Haberi
AVCILAR’DA ATATÜRK’E SEVGİ SELİ…

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı,  binlerce Avcılarlının katıldığı fener alayıyla kutlandı. Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli öncülüğüyle gerçekleşen fener alayı, Belediye Meydanı’nda başladı ve Atatürk Evi önünde sona erdi.

Etkinlikte Avcılarlılara seslenen Belediye Başkanı Hançerli, “19 Mayıs tüm yurtta kutlandı ve kutlanmaya devam ediyor. Daha düne kadar Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün adını anmayanlar artık inanıyoruz ki, bundan sonra O’nu anacaklar ve anlayacaklar.” dedi.

“CUMHURİYET İLET EBET YAŞAYACAK”

“Gazi, Samsun’a doğru yola çıkarken ülke işgal altında, ordular dağıtılmış. Samsun’a doğru yola çıktığında, bir kişiden ya da kişilerden iktidarı alıp, bunu millete vermenin, halka vermenin zamanının geldiğini kafasına koymuş bir lider Gazi Mustafa Kemal Atatürk. Bununla beraber düşmanları da yurttan kovacağını, göndereceğini ve bunu da milletle, halkla, Anadolu’yla birlikte başaracağını bilen bir lider.” diyen Hançerli, sözlerini şöyle sürdürdü:  Kurtuluş mücadelesi 19 Mayıs 1919’da Atatürk’ün Samsun’a çıkmasıyla başlamıştı ve o mücadele Türkiye Cumhuriyetinin kurulmasıyla sonuçlandı. Bu cumhuriyet o zor şartlarda kuruldu. Peki, bugün bu Cumhuriyet ilelebet bizlerle yaşayacak değil mi? Atamızın izinden ayrılmazsak, demokrasinin peşinden ayrılmazsak, Cumhuriyetten, Atatürk’ün Cumhuriyet ilkelerinden kopmazsak bu ülke, bu Cumhuriyet daha da güçlenerek ilelebet yaşayacaktır. Hepinizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum. Nice bayramlar diliyorum, inanın her şey çok güzel olacak.”

Fener alayı, katılımcıların “her şey çok güzel olacak” sloganlarıyla tamamlandı.

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Cadde Gazetesi Editör: Emrah Öztürk
Yorumlar
Haber Yazılımı