Haber Detayı
05 Mart 2019 - Salı 13:36
 
“AVRUPA 12 YILDIZ ŞEHİR ÖDÜLÜ” BÜYÜKÇEKMECE’DE
Avrupa Konseyi’nce “Avrupa 12 Yıldız Şehir” unvanına layık görülen Büyükçekmece Belediyesi, bu ödülü 7 defa üst üste alan ilk belediye oldu. Strazburg’dan getirilen ödül, Büyükçekmece Belediye Meclisi’nde Belediye Başkanı Hasan Akgün’e teslim edildi.
GÜNCEL Haberi
“AVRUPA 12 YILDIZ ŞEHİR ÖDÜLÜ” BÜYÜKÇEKMECE’DE

Büyükçekmece Belediyesi, Avrupa Konseyi tarafından 7’inci kez  “Avrupa 12 Yıldız Şehir” unvanına layık görüldü. Üye 47 ülkenin adaylarını geride bırakan Büyükçekmece ayrıca, bu unvanı 7 defa üst üstü alan ilk belediye oldu. Belediyeye 7’inci unvanı, 2018 yılında “Güçlü Bir Yerel Demokrasi İçin Vatandaş Katılımı, Danışmanlığı ve Bağlılığı” teması üzerine yürüttüğü projeler kazandırdı.

“ÖDÜLÜN ASILSAHİBİ BÜYÜKÇEKMECE HALKI”

Büyükçekmece Belediye Meclisi Üyesi M. Aziz Zengin, Strazburg’da teslim aldığı ödülü Mart ayı meclis toplantısında Belediye Başkanı Hasan Akgün’e takdim etti. Akgün ödülün teslimi sırasında, “Bu ödülü yedinci kez alıyorsak bunun hakiki sahipleri önce Büyükçekmece meclisi, meclisin kararları doğrultusunda bu şehri geliştirmeye çalışan benim mesai arkadaşlarım ama esas sahibi halkımızdı. Yabancı ülkelerde Türk bayrağı sallandırabiliyorsanız, adınızı duyurabiliyorsanız bundan daha güzel bir şey olamaz. Türkiye ve Marmara Belediyeler Birliği toplantılarında bana destek veren arkadaşlarıma da ayrıca teşekkür ediyorum.” dedi.

 

 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Cadde Gazetesi Editör: Emrah Öztürk
Yorumlar
Haber Yazılımı