Haber Detayı
20 Şubat 2019 - Çarşamba 18:06
 
AYDIN:“EN İYİ ALT YAPI TESİSİ BEYLİKDÜZÜ’NDE”
Öncelikle alt yapıyı en iyi yerlere getirmeyi hedeflediklerini belirten Beylikdüzüspor Kulübü Başkanı Metin Aydın, çabalarının karşılığını aldıklarını söyledi. Aydın, başta Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu olmak üzere şu anda kullandıkları tesisi kulübe kazandıran herkese teşekkür etti.
SPOR Haberi
AYDIN:“EN İYİ ALT YAPI TESİSİ BEYLİKDÜZÜ’NDE”

Beylikdüzüspor Kulübü Başkanı Metin Aydın, alt yapıya çok önem verdiklerini belirterek, “Kulüp yönetimine geldiğimizdeki öncelikli hedefimiz,  alt yapımızı en iyi yerlere getirmekti. Bunu da bir ölçüde başardık. Bu konuda hala eksiklerimiz var. Bu sezon sahaya çıkardığımız arkadaşların hepsini tek tek tebrik ediyorum. Bölgemizde 12-13 arkadaşı A takımında oynattık. Alt yapıdan ne kadar evladımızı yukarıya kazandırırsak bu bizi o kadar mutlu ediyor ve gururlandırıyor. Velilerimizle de istişare ediyoruz. Eğitimin de olmazsa olmaz olduğunu vurguluyoruz.” dedi.

U 15 EKİBİ YENİLGİSİZ ŞAMPİYON

U 15 takımımın namağlup şampiyon olduğunu, U 19 ekibinin oynanan 7 maçın hepsini kazandığını ve U 16’da top koşturanların da büyük bir başarı ortaya koyduğunu ifade eden Aydın şunları söyledi: “Alt yapıdaki çocukların geneli Beylikdüzü bölgesinden. Ama Esenyurt ve Büyükçekmece’den gelmek isteyen çok sayıda evladımız var. Elimizden geldiği kadar tesisleri en iyi şekilde değerlendirmeye çalışıyoruz. Buradan spor okulları ve alt liglerdekilerin faydalanması için mümkün olduğunca saatleri ayarlıyoruz. İstanbul’da alt yapının hizmetinde ve bu kadar özellikleri bulunan ikinci bir tesis olduğunu sanmıyorum. Başta Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu olmak üzere bu tesisi bize kazandıran ve emeği geçe herkese teşekkür ediyorum.”

 “SAHADAKİ DURUŞLARI ÇOK ÖNEMLİ”

Hiçbir zaman skorla başarıyı eşleştirmediğini kaydeden Aydın, oyuncularının sahadaki duruşlarını ve efendiliklerini önemsediğini vurguladı. Atatürk’ün, “Ben sporcunun zeki çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim” sözünü çok benimsediğini dile getiren Aydın, “Bu sözü çocuklara her zaman ifade ederim. Bu sezon A takımımız da dâhil olmak üzere hiçbir maçımızda ne küfür, ne kavga ne de herhangi düzeyde şiddet olmamıştır. Bu da bizi hayli sevindirmektedir. Arkadaşlarımıza sahamıza gelen herkesin misafirimiz olduğunu, onlara buna göre davranmamız gerektiğini söylüyoruz. Deplasmanlarda da misafirin davranması gerektiği gibi davranalım diyoruz. ” diye konuştu.

“KAPIMIZ HER ADAYA AÇIK”

Geçen gün tesislerde gerçekleşen U 15 takımının şampiyonluk kutlamasına CHP Beylikdüzü Belediye Başkan Adayı Mehmet Murat Çalık’ın da katıldığını açıklayıp seçim sürecinde her adaya kapılarının açık olduğunun altını çizen Aydın, ardından şöyle dedi: “Şampiyonluk kutlamalarında pasta kesiyoruz. O günkü kutlamaya Mehmet Çalık Bey de katıldı. Çocuklara başarı diledi. Bu stat yapılırken Mehmet Çalık’ın icraatlarını ve katkılarını hiçbir şekilde inkar edemeyiz. Statla ilgili her talebimizde bize yardımcı oldu. ”

 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Cadde Gazetesi Editör: Emrah Öztürk
Yorumlar
Haber Yazılımı