Haber Detayı
09 Mart 2019 - Cumartesi 16:00
 
BENLİ: “GÜÇLÜ KADIN, GÜÇLÜ ÜLKE DEMEKTİR”
5 yıl boyunca Avcılar’da her yaştan insanı gülümsetebilmek için çabaladıklarını ifade eden Belediye Başkanı Handan Toprak Benli, Kadınlar Günü’nde hizmete açılan Olgun Yaş Yaşam Merkezi’nde yaşlılar için her detayın projeye yansıtıldığını söyledi.
YAŞAM Haberi
BENLİ: “GÜÇLÜ KADIN, GÜÇLÜ ÜLKE DEMEKTİR”

Avcılar Belediyesi, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde Olgun Yaş Yaşam Merkezi ile Özgecan Arslan Kadın ve Aile Danışma Merkezi’ni hizmete açtı. Avcılar’da hiçbir kadının kendini yalnız hmeyeceğini söyleyen Belediye Başkanı Handan Toprak Benli, “Bütün kadınlarımızın her zaman yanında olacağız. Güçlü kadın demek aynı zaman güçlü ülke demektir.” dedi.

5 yıl boyunca “önce insan” anlayışıyla yola koyulduklarını ve her yaştan ilçe sakinini gülümsetebilmek için çalıştıklarını ifade eden Belediye Başkanı Benli, “Bizim ilkemiz sadece hizmet üretmek değil. Bizim ilkemiz, ürettiğimiz hizmetlerde insanı önceliğe almak, bunu yaparken de mutlaka ama mutlaka 7 den 70’e kadar her insana dokunmak oldu.” diye konuştu.

“PROJEDE YAŞLILAR İÇİN HER DETAY DÜŞÜNÜLDÜ”

11 bin 740 metrekare inşaat alanına sahip Olgun Yaş Yaşam Merkezi’nde yaşlıların hayatını kolaylaştıracak her detayın projeye yansıtıldığını belirten Benli, tesis hakkında şu bilgileri verdi: “Merkezimizde, tek kişilik ve çift kişilik olmak üzere toplam 146 oda bulunuyor. 215 yataklı merkezimizde, yaşamını bu çatı altında devam ettirecek vatandaşlarımız için tüm detayları planlandık. Yatak katlarının dışında yaşlılarımızın hoşça vakit geçirebileceği açık-kapalı sirkülasyon alanları, konferans salonları, kütüphane,hobi,oyun odaları ve fitness salonu gibi sosyal alanlardan oluşuyor.  Ayrıca idari bölümler, revir ve doktor odası, sığınak ve otopark gibi birimler hazırlandık.”

 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Cadde Gazetesi Editör: Emrah Öztürk
Yorumlar
Haber Yazılımı