Haber Detayı
03 Aralık 2019 - Salı 23:56 Bu haber 3043 kez okundu
 
BEYKARDER BU KEZ AK PARTİ'Yİ AĞIRLADI
Beylikdüzü Karadenizler Derneği (BEYKARDER) ‘hamsi ve kemençe eşliğinde sohbet’ programları çerçevesinde konuklarını ağırlamaya devam ediyor. Hamsi, kemençe ve horon eşliğindeki etkinliğin son misafirleri Ak Parti İlçe Başkanı Dilaver Sargın, ilçe yönetimi ve AK Parti Beylikdüzü meclis üyeleri oldu.
YAŞAM Haberi
BEYKARDER BU KEZ AK PARTİ'Yİ AĞIRLADI

Beylikdüzü Karadenizler Derneği (BEYKARDER) tarafından yılın belli dönemlerinde düzenlenen ‘hamsi ve kemençe eşliğinde sohbet’ programları devam ediyor. Derneğin Beylikdüzü’ndeki ofisinde düzenlenen son etkinlikte, Ak Parti Beylikdüzü ilçe yönetimi ve meclis üyeleri yer aldı. BEYKARDER Başkanı Halil İbrahim Türkgenç, derneğin 11’inci yılını doldurduğuna dikkat çekerken, “Her sene etkinliklerimizi sürdürmeye devam ediyoruz. Bir elin nesi var iki elin sesi var. Karadenizli hemşehrilerimizin her daim bizlerle birlikte olmalarını temenni ediyoruz, buranın kapısı hepsine sonuna kadar açık” ifadelerini kullandı. Son etkinlikte Ak Parti İlçe Başkanı Dilaver Sargın ve ekibini yanı sıra meclis üyelerini ağırladıklarını belirten Halil İbrahim Türkgenç, “Bu muhabbetlerin içinde farklı konularımız ve konuklarımız yer alıyor. Ak Parti İlçe Başkanı Dilaver Sargın ve teşkilattaki arkadaşlarımızı ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Başka zamanlarda başka konuklarımız da oluyor. Bundan önceki konuğumuz Beylikdüzü Kader Mahkumları Derneği Başkanımızdı. Önümüzdeki günlerde farklı konuklarımız da olacak. Ama hamsi, kemençe ve horon, etkinliklerimizin değişmezleri” diye konuştu.

“ELEŞTİRMEK İÇİN ÇOK ERKEN”

Ak Parti İlçe Başkanı Dilaver Sargın, Cadde Gazetesi’ne yaptığı açıklamada BEYKARDER yetkililerine davetleri için teşekkürlerini sunarken, Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık’ın performansının kendisine sorulması üzerine Çalık’ın ve ekibinin icraatlarını eleştirmek için ise erken olduğunu söyledi. Sargın ayrıca, “Mehmet Murat Çalık ve ekibi hakkında herhangi bir yorumda bulunmak için çok kısa bir zamanı geride bıraktık. Her aday gibi Sayın Çalık da bir takım seçim vaatlerinde bulundu. Bunları yerine getirmek için en azından bir seneye ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Bu makul süreyi tamamladıktan sonra kendisine verdiği taahhütler ile ilgili sorularımız olacaktır.” dedi.

“MUHALEFETİMİZ DEVAM EDİYOR”

Düzenli olarak yapılan belediye meclisi ve gündem toplantılarında ise yanlış buldukları konular hakkında itirazlarını dile getirdiklerine dikkat çeken Sargın, “İlgili konularda önergelerimizi veriyoruz. Biz Sayın Çalık’a, ‘Beylikdüzü’nün yararına olan her şeyde yanınızdayız’ dedik. Ben ilçe başkanı olmanın dışında, bu ilçede oturan bir kişiyim. Bu anlamda Beylikdüzü’nün menfaatine olan her konuda destek verebiliriz, yanlışlara karşı ise muhalefetimize devam ediyoruz. Ak Parti Beylikdüzü Meclis üyeleri olarak, ilçe için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Geçen ay, Mehmet Murat Çalık yönetimindeki mevcut yönetim bizden borçlanma yetkisi istedi. Biz ‘hayır’ dedik. Makul seviyede borçlanma istenebilir. Ancak bize borçlanma yetkisinin hangi alanda kullanılacağının gerekçesinin açıklanması gerekir. Biz ret oyu kullandık ama yetki oy çokluğu ile kabul edildi. Kısacası Beylikdüzü sakinlerinin faydasına yönelik her türlü çalışmaya varız ama faydalı olduğunu düşünmediğimiz uygulamalara da destek vermeyeceğiz” diye konuştu.

Kaynak: (Haber Merkezi) - Cadde Gazetesi Editör: Emrah Öztürk
Yorumlar
Haber Yazılımı