Haber Detayı
04 Aralık 2019 - Çarşamba 00:12 Bu haber 3342 kez okundu
 
BEYLİKDÜZÜ BELEDİYESİ PROFESYONEL DANSÇILARINI ARIYOR
Beylikdüzü Belediyesi, Akademi Halk Dansları Topluluğu için profesyonel dansçılarını arıyor. Beylikdüzü'nde ikamet eden 10-30 yaş arası vatandaşların katılabileceği seçmeler için başvurular 20 Aralık tarihine kadar online veya Beylikdüzü Kültür ve Sanat Merkezi (BAKSM) Öğrenci İşleri'nden yapılabilecek.
KÜLTÜR - SANAT Haberi
BEYLİKDÜZÜ BELEDİYESİ PROFESYONEL DANSÇILARINI ARIYOR

Beylikdüzü’nde sanata ve sanatçıya verdiği değerle örnek teşkil eden Beylikdüzü Belediyesi, Kültür İşleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren akademi ile müzik ve tiyatronun ardından bu kez profesyonel dansçılarını arıyor. Yöresel halk danslarında alanında uzman kişilerden eğitim alma fırsatı bularak sahnelerde yerini almak isteyen ve Beylikdüzü'nde ikamet eden 10-30 yaş arasındaki vatandaşlar Akademi Halk Dansları Topluluğu seçmeleri için başvuruda bulunabilecek. 20 Aralık tarihine kadar devam edecek olan başvuruların ardından 21 Aralık’ta 10-13 yaş gurubu çocukların, 22 Aralık tarihinde ise 14-30 yaş aralığı yetişkinlerin performansa dayalı sınavları gerçekleşecek.

 

AKADEMİK DANS EĞİTİMİ FIRSATI

 

20 Aralık tarihine kadar sürecek olan başvurular online ve BAKSM öğrenci işlerinden yapılabilecekken performansa dayalı yetenek sınavıyla belirlenecek dansçılar uzman eğitmenler tarafından ücretsiz eğitimler alacak. Beylikdüzü Belediyesi tarafından hayat bulacak olan toplulukta eğitim alan dansçılar tekniklerini geliştirme imkânı bulurken aynı zamanda profesyonel dans kariyerlerini de taçlandıracak.

 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Cadde Gazetesi Editör: Emrah Öztürk
Yorumlar
Haber Yazılımı