Haber Detayı
09 Mayıs 2022 - Pazartesi 12:21 Bu haber 4111 kez okundu
 
BEYLİKDÜZÜ BELEDİYESİNDE YUMRUKLAR KONUŞTU
Beylikdüzü Belediyesi Mayıs ayı meclis toplantısı 1. oturumu öncesi ortalık karıştı. Önce bağrışmaların yaşandığı öğrenilirken ardından Ak Parti grup odasında iki meclis üyesi birbirine girdi.
GÜNCEL Haberi
 BEYLİKDÜZÜ BELEDİYESİNDE YUMRUKLAR KONUŞTU

Ak Parti Meclis üyesi Muhammet Fatih Vanlıoğlu ve Halim Yildirim meclis toplantısı öncesi birbirine girdi. Ak Parti grup odasındaki diğer meclis üyeleri yaşananları engellemeye çalışsa da ikili kavga etmeyi sürdürdü. Yaşanan kavganın nedeni ise henüz netlik kazanmadı. Yaşanan bu olayın ardından iki meclis üyesinden de Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Günaydın tarafından savunmaları istenecek. Yaşanan tartışma ve kavganın ardından başlayan meclis toplantısında başta başkan Mehmet Murat Çalık ve CHPli meclis üyeleri ise şaşkın ifadelerle olayı anlamaya çalıştığı gözlendi.

Yaşanan olayın sebebi ise ortaya çıktı. Daha önce Ticaret Bakanı Mehmet Muş'un Beylikdüzü İlçe Başkanlığına yaptı bir ziyaret esnasında yaptığı konuşma özellikle iki meclis üyesi tarafından çok sert tepki görmüştü. Muş' un açıklamalarına cevap veren iki meclis üyesinden Muhammet Fatih Vanlıoğlu, "Kimse kimseye böyle emir veremez aslanım" derken bir diğer AK Parti Meclis Üyesi Sevda Elmas, "Hak'tan haklıdan yana olmak yerine çıkar odaklarına hizmete mi geldiniz?" diyerek Bakan Muş'a yüklenmişlerdi.Bu açıklamaların ardından AK Parti tarafından savunmaları istenen iki meclis üyesi uzun süredir Beylikdüzü Belediye meclisinde yer alımıyorlardı. O uzun aranın ardından ilk defa meclis toplantısına katılan Muhammet Fatih Vanlıoğlu, meclis toplantısı öncesi bir diğer meclis üyesi Halim Yıldırım'ın hışmına uğradı.

Tartışmanın dozu artınca iki isim tekme tokat birbirlerine girdi. Yaşananların ardından iki isim karakola giderek birbirlerinden şikayetçi olurken, konu için görüşlerini başvurduğunuz Ak Parti Beylikdüzü İlçe Başkanı Mustafa Günaydın ise konunun şuan iki tarafta çok sıcak olduğunu hatırlatarak, önümüzdeki günlerde her iki meclis üyemizi de çağırıp konu hakkında savunmalarını isteyeceğini belirtti.

Kaynak: Editör: Emrah Öztürk
Yorumlar
Haber Yazılımı