Haber Detayı
30 Mart 2019 - Cumartesi 12:26 Bu haber 949 kez okundu
 
BEYLİKDÜZÜ GENÇ FENERBAHÇELİLERE MUHTEŞEM AÇILIŞ
Beylikdüzü Genç Fenerbahçeliler Derneği, coşkulu ve kalabalık bir törenle açıldı. Her siyasi partiden yetkili ve etkili ismin bu mutlu ve önemli günlerinde Genç Fenerbahçelilerinin yanlarında yer alması, Fenerbahçe’nin partiler üstü kimliğinin göstergesi olarak yorumlandı.
SPOR Haberi
BEYLİKDÜZÜ GENÇ FENERBAHÇELİLERE MUHTEŞEM AÇILIŞ

Beylikdüzü Genç Fenerbahçeliler Derneği, Fenerbahçe Spor Kulübü’nün kuruluş yılı 1907’ye vurgu yapmak amacıyla saat 19.07’de gerçekleşen geniş katılımlı bir törenle açıldı. Yakuplu Mahallesi Hürriyet Bulvarı No:211 Kat:3 adresindeki dernek binasının açılışına her siyasi partiden belediye başkan adayı, eski belediye başkanı ve meclis üyesi konumundaki isimler katıldı.

 MHP Beylikdüzü İlçe Başkanı Ali Aydın, Gürpınar eski Belediye Başkanı Velittin Küçük, Vatan Partisi Beylikdüzü Belediye Başkan Adayı Barbaros Bahçelioğlu, BBP Beylikdüzü Belediye Başkan Adayı Osman Yıldırım, CHP Beylikdüzü Belediye Meclis Üyesi İlyas Yılmaz ve AK Parti Beylikdüzü Belediye Meclis Üyesi Serkan Küçük, bu özel ve mutlu günlerinde Beylikdüzü Genç Fenerbahçeliler Derneği üyelerini yalnız bırakmadı.

“SİYASET BİR KENARA, FENERBAHÇE BİR KENARA”

Beylikdüzü Genç Fenerbahçeliler Dernek Başkanı Cenap Dolaş, açılıştaki tablonun Fenerbahçe’nin partiler üstü bir yapı olduğunu bir defa daha gözler önüne serdiğini belirterek, “Bizim için siyaset bir kenara, Fenerbahçe bir kenaradır. Bizim siyasetimiz Fenerbahçe’dir. Bütün partilerimizi açılışa davet ettik. Hepsiyle görüşüyoruz, birlikte projeler yapıyoruz. Sağ olsunlar açılışımıza geldiler.” dedi.

“1907 BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ BİR TARİH”

Sarı-Lacivert renklere gönül vermiş taraftar grubu olduklarını belirten Dolaş, şunları söyledi: “1907 bizler için çok büyük ve önemli bir tarih. Derneğimizin açılış saatini de 19.07 olarak belirledik. Açılışta bizleri yalnız bırakmayan bütün eş, dost ve büyüklerimize çok teşekkür ediyorum. Bundan sonra da Fenerbahçe için elimizden ne geliyorsa yapacağız ve bu bölgede Fenerbahçe’nin adını en iyi şekilde temsil edeceğiz.”

Derneğin aynı zamanda sosyal sorumluluk projelerine imza atığını da ifade eden Dolaş, konu hakkında bu bilgileri verdi: “Geçtiğimiz yıl Şanlıurfa’daki köy okulları için bir yardım kampanyamız olmuştu. Bu yardımlarımız önümüzdeki yıllarda da ihtiyaç duyulan illerde genişleyerek devam edecek. Çocuk Esirgeme Kurumu ve huzurevi gibi mekânlara ziyaretlerde bulunacağız.”

“FENERBAHÇE CUMHURİYETİ’NİN BÜYÜKLÜĞÜ BURADA”

Fenerbahçe’nin tribün liderlerinden ve taraftarlar arasında ‘Sarı-Lacivert Yücel’ diye bilinen Yücel Aslan da açılıştaydı. “Tribünlerimizin lideri rahmetli Sefa ağabeyimiz bize ardında çok güzel bir hazine, eşi benzeri olmayan bir ortam bıraktı. Acizane onun bıraktığı bayrağı il ve ilçe temsilcilikleriyle birlikte taşıma devam ediyoruz.” diyen Aslan,  şöyle konuştu: “Önümüzdeki süreçte de inanıyorum ki, Genç Fenerbahçeliler ailesi olarak bu ve buna benzer ortamlara şahit olacağız. Değişik siyasi partilerin ilçe teşkilatlarından isimler Fenerbahçeliliklerini öne çıkararak Beylikdüzü’nde taşın altına ellerini koydular. İşte hep söylediğimiz Fenerbahçe Cumhuriyeti’nin büyüklüğü buradan gelmektedir. Fenerbahçe ortak paydasında herkes bir çatı altında toplanabiliyor. Bundan dolayı ne mutlu bize. Bu tablo beni çok duygulandırdı. Bu sene kötü bir sezon geçirsek de önümüzdeki sene inşallah şampiyonluğun en güçlü adayı biz olacağız.”

SİYASİLERE İMZALI FORMA VE TOP HEDİYE EDİLDİ

Açılışta Fenerbahçe kongre üyesi olan MHP Beylikdüzü İlçe Başkanı Ali Aydın ile Gürpınar eski Belediye Başkanı Velittin Küçük’e futbolcuların imzaladığı birer forma; CHP Beylikdüzü Belediye Meclis Üyesi İlyas Yılmaz’a da futbolcular ve teknik direktörce imzalanan futbol topu hediye edildi.

SİYASİLERDEN FENERBAHÇE’YE ÖVGÜ

Ali Aydın, Fenerbahçe’nin Türkiye’nin en köklü kulüplerinden biri olduğunu ve ülke çıkarları gündeme geldiğinde her zaman milli bir duruş sergilediğini dile getirdi. Velittin Küçük de Fenerbahçe’nin birleştirici gücüne ve sağduyuyu temsil ettiğine dikkati çekti. İlyas Yılmaz ise Fenerbahçeli olmaktan gurur duyduğunu dile getirip; kulübün ülkede ve uluslararası arenalarda ortaya koyduğu başarıların yanı sıra kritik dönemlerdeki tavrıyla da farklı bir misyon eda ettiğinin altını çizdi.

 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Cadde Gazetesi Editör: Emrah Öztürk
Yorumlar
Haber Yazılımı