Haber Detayı
15 Nisan 2019 - Pazartesi 14:34 Bu haber 2124 kez okundu
 
BEYLİKDÜZÜ MECLİSİ’NDE GÖREV DAĞILIMI TAMAM
Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, başkanlığında gerçekleşen yeni dönemin ilk Meclis toplantısında, “Beylikdüzü’nde yaşayan 350 bin hemşerimizin sorumluluğunu birlikte taşıyarak 37 meclis üyesi ile birlikte bu kentin sorunlarına birlikte çözüm üreteceğiz.” dedi. Oturumda Meclis başkan vekilleri ve ihtisas komisyonları belirlendi. Beylikdüzü Belediye Meclisi’nin 37 üyesinden 23’ü CHP, 14’ü ise AK Partili.
SİYASET Haberi
BEYLİKDÜZÜ MECLİSİ’NDE GÖREV DAĞILIMI TAMAM

Beylikdüzü Belediye Meclisi 2019-2024 döneminin ilk toplantısı Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’nin (BAKSM) Trakya Salonu’nda gerçekleşti. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde yüzde 56’yı aşkın oyla Belediye Başkanı seçilen Mehmet Murat Çalık başkanlığında toplanan ilk Meclis oturumuna ilçe sakinleri de yoğun ilgi gösterdi.

CHP İlçe Başkanı Taşkın Özer, AK Parti İlçe Başkanı Dilaver Sargın ve İYİ Parti İlçe Başkanı İskender Duriç’in de katıldığı oturumda, Çalık önceki dönem Meclis üyelerine teşekkürlerini iletti.

“KENTİN SORUNLARINA BİRLİKTE ÇÖZÜM ÜRETECEĞİZ”

Açılış konuşmasında parti ayrımı gütmeksizin herkese eşit mesafede duracağını ve kimsenin dünya görüşüne bakmaksızın âmâsız hizmet üreteceğini ifade eden Çalık, “Beylikdüzü’nde yaşayan 350 bin hemşerimizin sorumluluğunu birlikte taşıyarak 37 meclis üyesi ile birlikte bu kentin sorunlarına birlikte çözüm üreteceğiz.” dedi. Meclisin yeni dönemde güzel kararlara imza atmasını temenni ettiğini belirten Çalık, şunları söyledi: “Seçilen yeni meclis üyelerimize de görevlerinde başarılar diliyorum. Allah, bizi bu topraklara ve bu toprakların insanlarına mahcup etmesin. İnşallah, çok güzel bir meclis dönemi geçiririz. Hepimize hayırlı, uğurlu olsun.”

“VATANDAŞIN ARASINDA OLACAĞIM”

 “Makamda oturan değil vatandaşın arasında olan bir Belediye Başkanı olacağıma söz veriyorum. ” diyen Çalık, sözlerini şöyle sürdürdü: “Oy versin vermesin, herkesin belediye başkanı olacağım. Her birimizin bu topraklara borcu var ve bu bilinçle çalışacağımıza olan inancım yüksek… Çocuklarımıza daha güzel bir gelecek bırakmak adına, tüm meclis üyesi arkadaşlarımla Beylikdüzü’nün sorunları ile dertlenecek ve çözüm üretmek için amasız gayret gösterecek bir çalışma ortamı oluşturacağımızı düşünüyorum. Söz konusu Beylikdüzü ve Beylikdüzü'nde yaşayan vatandaşlarımız ise tüm meclis üyesi arkadaşımızın siyasi parti ayrımı yapmaksızın ortak irade ile hareket edeceğine olan inancım tam. Birlikte bu kente güzel hizmetler verebilir; kentte yaşayan insanların huzurlu yaşamasını sağlayabiliriz. Bu başlangıç, umarım Beylikdüzümüze hayırları da beraberinde getirir.”

İKİ MECLİS BAŞKAN VEKİLİ DE CHP’DEN

Ardından geçilen oylamalarda CHP Meclis Üyesi Serdal Mumcu Meclis 1’inci Başkanvekili,  CHP Meclis Üyesi Müslüm Akülker ise Meclis 2’inci Başkanvekili; CHP Meclis üyeleri Ali Mesut Çelik ve Handan Öztürk’ün Divan Katibi asil, CHP Meclis üyeleri Ebru Çevik ve Figen Karahan ise Divan Katibi yedek üyesi; CHP Meclis üyeleri Durmuş Şahin, Handan Öztürk ve Müslüm Akülker de Encümen üyesi seçildi.

İHTİSAS KOMİSYONLARININ ÜYELERİ BELİRLENDİ

Toplantıda 23’ü CHP’li 14’ü de AK Partili olan Meclis’in ihtisas komisyonlarında yeni dönemde görev yapacak üyeler de belirlendi. 5 kişiden oluşan komisyonlardaki üyelerin ilk 3’ü CHP’li, diğer 2’si ise AK Partili. İmar Komisyonu: Erkan Erdoğan, Hasan Çerman, İlyas Yılmaz, Nurullah Akan, Serkan Küçük.  Plan ve Bütçe Komisyonu: Aytekin Duriç, Ebru Çevik, Nuri Aslan, Dilaver Arvas, Sevda Elmas. Hukuk Komisyonu: Doğan Subaşı, Ufuk Levent Timurkaynak, Zeynel Abidin Yener, Sevda Elmas, Tuncay Kaan. Tarife Komisyonu: Engin Aşnaz, Hasan Çerman, Mustafa Pinazoğlu, Ayşe Kubat, Tahir Abuş. Çevre ve Sağlık Komisyonu: Durmuş Şahin, Emine İhtiyar, Hasan Çerman, Ayşe Kubat, Neşat Ateş. Gençlik ve Spor Komisyonu: Ali Mesut Çelik, Aytekin Duriç, Ebru Çevik, Nurullah Akan, Serkan Küçük. Kültür Turizm Komisyonu: Emine İhtiyar, Handan Öztürk, Volkan Yıldız, Rukiye Doğruyol, Neşat Ateş. Harita Komisyonu: Engin Aşnaz, Erkan Erdoğan, Necla Kotil Saruhan, Dilaver Arvas, Rukiye Doğruyol. Trafik ve Ulaşım Komisyonu: Ali Mesut Çelik, İlyas Yılmaz, Mustafa Pinazoğlu, Mehmet Tuvalak, Tahir Abuş. Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komisyonu: Durmuş Şahin, Figen Karahan, Necla Kotil Saruhan, Mehmet Tuvalak, Rukiye Doğruyol.

Ayrıca CHP Meclis Üyesi Fatih Keleş, Marmara Belediyeler Birliği üyeliğine asil, CHP Meclis Üyesi Mustafa Pinazoğlu ise yedek üye; CHP Meclis Üyesi Serdal Mumcu, Türk Dünyası Belediyeler Birliği’ne asil, Nejla Kotil Saruhan ise yedek üye oldu.

Oturumda 2018 Faaliyet Raporu da oy çokluğuyla kabul edildi.

 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Cadde Gazetesi Editör: Emrah Öztürk
Yorumlar
Haber Yazılımı