Haber Detayı
02 Kasım 2020 - Pazartesi 19:11 Bu haber 5066 kez okundu
 
Beylikdüzü’nde çağdaş eğitimin adresi:
Son dönemde Beylikdüzü bölgesinin adından en çok söz ettiren okullarından olan Modern Eğitim Koleji, alışılmışın dışındaki eğitim programları ile dikkatleri üzerine çekiyor.
EĞİTİM Haberi
Beylikdüzü’nde çağdaş eğitimin adresi:

Bundan 4 yıl önce ‘Mutlu ve başarılı modern dünya vatandaşları yetiştirmek’ sloganıyla yola çıkan Modern Eğitim Koleji, birbirinden önemli eğitim projelerinin altına imza atıyor. Kavaklı Mahallesi’ndeki yerleşkesinde anaokulu, ilkokul, ortaokul, Anadolu ve fen lisesi düzeyinde eğitim veren Modern Eğitim Koleji, öğrencilerine anaokulundan üniversiteye kadar modern ve bilimsel programlar ışığında, çoklu yabancı dil öğrenme fırsatını da sunuyor. İnsana ve doğaya duyarlı, farklı kültür ve inançlara saygılı, sorgulayıcı bakış açısı ile etik değerlere sahip, özgüveni gelişmiş ve en az bir yabancı dili tam olarak bilen nesiller yetiştirmeyi hedefleyen Modern Eğitim Koleji, programıyla da diğer eğitim kurumlarından ayrılıyor. Müzik, sanat, spor aktivitelerinde farklı bir yaklaşım sergileyen Modern Eğitim Koleji kadrosu, çocukların psikolojik gelişimiyle de anaokuludan itibaren bire bir olarak ilgileniyor. 

 

MODERN EĞİTİM KOLEJİ  
TÜRKİYE FİNALLERİNDE

 

TÜBİTAK’ın Ortaokul Öğrencileri Araştırma Yarışması’nda, 15 bin 661 proje arasından 11 proje ile finale kalan Modern Eğitim Koleji; coğrafya, fizik ve Türkçe kategorilerinde ülke finallerine gitmeye hak kazandı.

 

 

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programı Başkanlığı (BİDEB) tarafından bu yıl 14’üncüsü düzenlenen Ortaokul Öğrencileri Araştırma Yarışması’nda, 10 alandan toplam 15 bin 661 proje yer aldı. Modern Eğitim Koleji, Türkiye genelinde finale kalan okullar arasında, birbirinden yenilikçi fikirlerin yer aldığı 11 projesiyle en çok finalist çıkaran okul oldu. Marmara Avrupa Bölge Finali’nde, Modern Çocuklar’ın sundukları 11 projeden üçü ise 1’incilik ödülü alma başarısı gösterdi. Öğretmen Özlem Deveci’nin liderliğinde TÜBİTAK’a proje gönderen öğrenciler Zeynep Gülge ve Erdem Berberoğlu’nun “Nasreddin Hoca ile Ay Yıldız Turu” isimli çalışmaları Türkçe alanında ilk sırada yer aldı. Öğretmen Ülkü Kuş Vayısoğlu liderliğinde, Osman Kerem Akın’ın “Depremde Sıkışmayan Kapı” isimli projesi Fizik, öğretmen Vefa Türkmen liderliğinde Ahmed Mansur Kırbaş ve Burak Berk Keçeci’nin “Bahçemdeki Kuşlar” isimli projesi ise coğrafya alanında Marmara Bölgesi 1’incisi oldu.

 

PROJELERİN PATENTLERİ ALINACAK

 

Öğretmen Özem Deveci, “Nasreddin Hoca ile Ay Yıldız Turu” isimli proje ile eğitimin ile oyunu iç içe bir şekilde sunarak, öğrencileri interaktif bir yöntemle ders başına çekebildiklerinin altını çizerken, “Bu projeni patentini de alacağız. İddialıyız, Türkiye şampiyonu olmak istiyoruz” dedi. “Depremde Sıkışmayan Kapı” projesi hakkında açıklamalarda bulunan öğrenci Osman Kerem Akın, deprem anında, insanların konutlardan sağlıklı tahliye edilebilmesi yönünde bir çalışma sergilediğini ve söz konusu projenin patentini alacaklarını açıkladı. Bahçemdeki Kuşlar Projesi hakkında bilgi veren öğrenciler, Ahmed Mansur Kırbaş ve Burak Berk Keçeci kuş türlerini insanlara tanıtmak ve ekolojik denge hakkında kamuoyunu uyarmak olduğunu ifade ettiler. 

 

 

TÜRKİYE FİNALLERİNE KALAN PROJELER

ÖĞRENCİNİN ADI SOYADI   ÖĞRETMENİN ADI SOYADI   PROJE ALANI

 

1- Elifsu Aksu – Şevval Anderoğlu     Zafer Türkmen Biyoloji

2- Zümra Karahan – Zeynep Ecem Yazıcı Zafer Türkmen Coğrafya

3- Şevval Naz Kurcan    Zafer Türkmen Yazılım

4- Nil Fazilet Efe – Şeyma Canbay     Özlem Deveci  Türkçe

5- Zeynep Gülge – Murat Erdem Berberoğlu  Özlem Deveci  Türkçe

6- Tarık Bera Tombak – Burhan Turgut  İslam Karaman Yazılım

7- Burak Berk Keçeci – Ahmed Mansur Kırbaş Aynur Arslan  Coğrafya

8- Osman Kerem Akın     Ülkü Kuş Vayısoğlu Fizik

9- Zekvan Taşkın – Ahmet Cevdet Şahin Görkem Sağlık Yaşar     Matematik

10- Muhammed Bilal Yetkin   Ramazan Ağaçkaya   Teknolojik Tasarım

11-  Sıla Naz Keçeci    -    Türkçe              

 

 

Akademik Eğitim Koordinatörü Salih Akbay:

“YABANCI DİL ÖĞRETEMİYORSANIZ EKSİKSİNİZ”

 

 

Öğrencilerinin ve kurumun başarılarını basın mensupları ile gerçekleştirilen bir toplantıda paylaşan Modern Eğitim Koleji Akademik Eğitim Koordinatörü Salih Akbay, hedeflerinin, öğrencilere 2020’nin gerektirdiği şekilde eğitim vermek olduğunun altını çizdi. 80’li ve 90’lı yılların eğitim modellerinin, teknolojik evrilmelerle bugün için geçerliliğini yitirdiğine dikkat çeken Salih Akbay, “Artık yabancı dil öğrenmeyen çocuk yok. Evrensel bir dünyada, bir haberin yarım saat içinde dünyanın herhangi bir yerine yarım saat gibi kısa bir sürede ulaştığı bir ortamda öğrencinize bir yabancı dil öğretemiyorsanız, eksiksiniz demektir. Bilgi, artık teknolojiyle bağlantılı olarak her yerde var. Eğer bilgiye ulaşmak istiyorsanız internet gibi çok derin bir mecra var. İletişim araçlarına bağlı olarak, her yerden herhangi bir bilginin en ince ayrıntısına ulaşabiliyorsunuz. Bu nedenle 80’li 90’lı yıllardaki eğitim modellerinden farklı olarak, 2020 yılında öğrencilerimize nasıl öğrenebileceklerini aşılıyoruz. Biz bu yeni dönemde, öğrenebilme yeteneğini güçlendirmekle görevliyiz” ifadelerini kullandı.

 

 

 

Anaokulunda yabancı dil eğitimi

 

Modern Eğitim Koleji Anaokulu Müdürü Arzu Yılmaz, uluslararası eğitim kurumlarında uygulanan farklı eğitim modellerinin, modern çağın ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde öğrencilerine sunduklarını ifade ederken, çocukların fiziksel, bilişsel, sosyal ve duygusal, dil alanları ile öz bakım gelişimlerini destekleyen bir eğitim programı uyguladıklarına dikkat çekti.

 

İlkokulda yetenekler keşfediliyor

 

Modern Eğitim Koleji, öğrencilerinin öncelikle anadilini iyi kullanabilen ve koruyan bireyler olmalarını önemsemekle beraber, kendilerini en doğru şekilde ifade etmeleri için drama, şiir, yaratıcı yazım çalışmaları ve sunum teknikleriyle dil gelişimlerini destekliyor. İlkokul öğrencilerinin düşünme becerileri, üretkenlik ve görsel algı dersleri ile geliştiriliyor.

 

Ortaokulda özgüvenli bireyler yeşeriyor

 

Toplantıda kısa bir açıklama yapan Modern Eğitim Koleji Ortaokul Müdürü Banu Aydar, MEB’in müfredatına ek zenginleştirilmiş bir eğitim programına sahip olduklarını ifade ederken, sosyal ve sportif faaliyetlerle çocukların özgüven kazanması için projeler geliştirdiklerini açıkladı. Aydar ayrıca, modern teknoloji ile donatılmış sınıf ve laboratuvarlarlar ile çağdaş bir eğitim verdiklerini vurguladı.

 

Lisede özel yetenekler de keşfediliyor

 

Modern Eğitim Koleji Anadolu ve Fen Liseleri müdürü İlhan Bulut, lise öğrencilerinin hem sosyal hem de akademik gelişimleriyle ayrı ayrı ilgilendiklerini ifade ederken, “9’uncu ve 10’uncu sınıflarda öğrencilerin yeteneklerini keşfedip ona göre yönlendirmeler sağlama çabası içerisindeyiz. Bunun yanında yabancı dil eğitimleri her derste maksimum seviyede. 11. sınıflardan itibaren de üniversiteye hazırlanma noktasında eğitimlerimizi sıklaştırıyoruz” dedi.

 

PDR destekli eğitim programı

 

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik (PDR) konusunda da öğrenim hayatları boyunca öğrencilerini destekleyen Modern Eğitim Koleji bu noktada da oldukça iddialı. Modern Eğitim Koleji PDR Sorumlusu Ebru Demirköz, “Bizim ilk hedefimiz öğrencileri doğru bir şekilde yönlendirmek. Anaokulundan liseye kadar kendilerini tanımalarını ve doğru tercihler yapmalarını sağlıyoruz” dedi.

 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Cadde Gazetesi Editör: Emrah Öztürk
Yorumlar
Haber Yazılımı