Haber Detayı
29 Ocak 2019 - Salı 15:26
 
BEYLİKDÜZÜ’NDE JUJİTSU FIRTINASI ESTİ
Beylikdüzü; Ulusal JuJitsu Federasyonu’nca Türkiye’de ilk kez düzenlenen JuJitsu Newaza Açık Kulüpler Turnuvası’na ev sahipliği yaptı. Çeşitli illerdeki 18 kulüpten farklı yaş grupları ve kilolarda 150 sporcunun katıldığı turnuvada iki gün boyunca müthiş bir mücadele örneği sahnelendi. Federasyon Başkanı Şevki Erdoğan, Mayıs ayı sonundaki Combat Ju-Jitsu Avrupa Şampiyonası’nda Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmeye çalışacaklarını söyledi.
SPOR Haberi
BEYLİKDÜZÜ’NDE JUJİTSU FIRTINASI ESTİ

Ulusal JuJitsu Federasyonu’nca Türkiye’de ilk kez Beylikdüzü’nde organize edilen JuJitsu Newaza Açık Kulüpler Turnuvası’ında çeşitli şehirlerdeki 18 kulüpten farklı yaş grupları ve kilolarda 150 sporcu iki gün boyunca kıyasıya bir mücadele ortaya koydu.

 Beylikdüzü Kaymakamlığı, Beylikdüzü Belediyesi ve Beylikdüzü Senjutsu Savunma Sanatları Spor Kulübü’nün destekleriyle gerçekleşen, Hidayet Türkoğlu Spor Kompleksi’nde yapıldı.

BEYLİKDÜZÜ, İLK DÖRDE GİRDİ

Alt minik, minik, yıldızlar, ümitler, gençler, büyükler, veteranlar kategorilerindeki müsabakalar sonucunda Beylikdüzü Senjutsu Savunma Sanatları Spor Kulübü, Python Spor Kulübü, Last Round Spor Kulübü ve Pars BJJ Spor Kulübü en yüksek puan alan dört takım oldu. Dereceye giren kulüp ve sporculara ödülleri JuJitsu Federasyonu ve Beylikdüzü Belediyesi yönetimi tarafından takdim edildi.

MAYIS SONU AVRUPA ŞAMPİYONASI VAR

Ulusal JuJitsu Federasyonu Başkanı Şevki Erdoğan, Mayıs ayı sonundaki Combat Ju-Jitsu Avrupa Şampiyonası’nda Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmeye çalışacaklarını söyledi.

 Beylikdüzü Senjutsu Savunma Sanatları Spor Kulübü Antrenörü Sami Türkeray ise bu tür turnuvalarla sporcuların maç tecrübelerini arttırmayı ve bu branşın ülke genelinde tanınmasına katkıda bulunmayı amaçladıklarını belirterek; desteklerini esirgemeyen herkese teşekkürlerini iletti.

ŞATIR’DAN SPORCU VE AİLELERİNE TEBRİK

Beylikdüzü Belediyesi Başkan Vekili Ömer Şatır açılış töreninde “Çocuklarını bu sporu yapmaları için yüreklendiren tüm anne babaları kutluyor; tüm sporcularımıza başarılar diliyorum.” dedi. CHP Beylikdüzü Belediye Başkan Adayı Mehmet Murat Çalık da “Spor yapmak çok kıymetli bir iş… Spor kardeşliktir; barıştır. Tüm sporcularımıza başarılar diliyorum.” diye konuştu.

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Cadde Gazetesi Editör: Emrah Öztürk
Yorumlar
Haber Yazılımı