Haber Detayı
09 Mart 2019 - Cumartesi 14:40
 
“BEYLİKDÜZÜ’NÜ KADINLARLA DAHA İYİ NOKTAYA TAŞIYACAĞIZ”
Kadının gücüne ve emeğine çok inandığını belirten Mehmet Murat Çalık, “Kadın giderse o evin neşesi gider. Kadın giderse millet özgürlüğünü kaybeder.” dedi. CHP Beylikdüzü Belediye Başkan Adayı Çalık, sabahın ilk saatlerinde Metrobüs Meydanı’nda katınlara karanfil ve hediyeler takdim etti.
SİYASET Haberi
“BEYLİKDÜZÜ’NÜ KADINLARLA DAHA İYİ NOKTAYA TAŞIYACAĞIZ”

CHP Beylikdüzü Belediye Başkan Adayı Mehmet Murat Çalık, dünya genelinde Emekçi Kadınlar Günü kabul edilen 8 Mart’taki çalışma programının tümünü kadınlarla ilgili etkinlikere ayırdı.

 

8 Mart’ta da her zamanki gibi gün doğarken propaganda faaliyetine başlayan Çalık, sabahın ilk saatlerinde Beylikdüzü Metrobüs Meydanı’nda kadınlara karanfil ve çeşitli hediyeler takdim etti. Ardından metrobüse binen Çalık, kadın yolcuların gününü kutladı.

 

Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi (BAKSM) bünyesindeki Adile Naşit Çocuk Kütüphanesi’nin Kadınlar Günü’ndeki açılışına da katılan Çalık, “Kadınlarla beraber Beylikdüzü’nü ve İstanbul’u daha iyi bir noktaya taşıyacağız.” dedi.

 

“BİR GÜN DEĞİL, HER GÜN HİZMETİNİZDEYİZ” 

BAKS’da binlerce kadının katılımıyla gerçekleşen etkinliklerde bulunmanın kendini güçlü htirdiğini belirten Çalık, “Çünkü kadınlar yanımızda. Biz bir gün değil her gün sizin hizmetinizdeyiz. Kadınların gücüne ve emeğine inanan bir kardeşinizim. Kadın giderse o evin neşesi gider. Kadın giderse millet özgürlüğünü kaybeder. Kadınların yaratıcı bir gücü var ve ben bu güce de inanıyorum. Kadınların yaptıklarına ve yapacaklarına inanıyorum.” diye konuştu.

 

Kadınların mücadeleci olduğunu ve cinsiyet eşitsizliğine maruz kalmadan özgürge yaşamak istediklerini söyleyen Çalık, yerel yöneticilerin hayatı kolaştırmaları gerektiğini vurguladı.

Kaynak: (Haber Merkezi) - Cadde Gazetesi Editör: Emrah Öztürk
Yorumlar
Haber Yazılımı