Haber Detayı
23 Mayıs 2019 - Perşembe 14:45
 
BOSNA-SANCAK İFTARINDA “İMAMOĞLU” SESLERİ…
Yaklaşık 10 bin kişinin aynı anda orucunu açtığı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katıldığı Anadolu Yakası Bosna-Sancak Derneği’nin geleneksel iftarında CHP İBB Adayı Ekrem İmamoğlu’na destek mesajları verildi. Dernek Başkanı Erdoğan Erden, Kılıçdaroğlu’nun her zaman Boşnaklara destekçi olduğunu ve yanlarında yer aldığını söyledi.
SİYASET Haberi
BOSNA-SANCAK İFTARINDA “İMAMOĞLU” SESLERİ…

Anadolu Yakası Bosna-Sancak Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği’nce düzenlenen 4’üncü geleneksel sokak iftarına CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da katıldı. Yaklaşık 10 bin kişinin aynı anda orucunu açtığı Pendik Sapanbağları Mahallesi’ndeki iftar programında Dernek Başkanı Erdoğan Erden tarafından CHP Lideri Kılıçdaroğlu’na fahri hemşerilik plaketi takdim edildi.

Kılıçdaroğlu’nun yanı sıra CHP İstanbul Milletvekilleri Akif Hamzaçebi ve Gürsel Tekin, TİP Genel Başkanı Erkan Baş, Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Cihangir İslam, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, CHP Pendik ve İBB Meclis Üyesi ve Sözcüsü Tarık Balyalı, CHP Beylikdüzü Belediye Meclis Üyesi Ebru Çevik ve STK temsilcilerin de katıldığı iftarda CHP İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu lehine destek mesajları dile getirildi.

“KILIÇDAROĞLU HER ZAMAN BOŞNAKLARA DESTEK OLDU”

1992 kurulan Anadolu Yakası Bosna-Sancak Derneği’nin 3,5 yıldır başkanlığını yürüten ve Türkiye’den Sancak Novipazar Nişan Ödülü’nü alan tek STK temsilcisi olan Erdoğan Erden, “Kemal Kılıçdaroğlu biz Boşnaklara her zaman destek olmuştur ve olmaya da devam ediyor. Düzenlediğimiz birçok etkinlikte bizleri kırmayarak yanımızda oldu. İşlerinin yoğunluğunda iftar yemeğimize katıldığı için Genel Başkan kendisine çok teşekkür ediyorum.” dedi.

ÇEVİK: “EKREM BAŞKAN O KADAR SEVİLMİŞ Kİ”

CHP Beylikdüzü Belediye Meclisi Üyesi Ebru Çevik, iftarın büyük bir coşku içinde geçtiğini ifade etti. Boşnak kökenli Çevik, Cadde Gazetesi’ne yaptığı açıklamada şunları söyledi:  “Halk çok coşkuluydu. Ciddi bir uyanış vardı. Her şey çok güzel olacak diye sloganlar atıldı. Normalde iftar yemeklerinde siyaset olmaz ama Ekrem Başkan halk tarafından o kadar sevilmiş ki o sloganlar ve destek mesajları bu sevginin bir yansımasıydı. Hemşerilerimize teşekkür ediyoruz.”

 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Cadde Gazetesi Editör: Emrah Öztürk
Yorumlar
Haber Yazılımı