Haber Detayı
06 Şubat 2019 - Çarşamba 11:57
 
BÜYÜKÇEKMECE BAHARA HAZIRLANIYOR
Ağaç bakım, budama, ilaçlama ve dikim çalışmalarıyla bahar mevsimine hazırlanan Büyükçekmece’de; meydan, bahçe ve parklardaki havuzlar her anlamda gözden geçiriliyor. Belediye Park ve Bahçeler Müdürlüğü bu faaliyetlerin yanı sıra ihtiyaç duyulan okulların duvarlarını boyatıyor, bahçelerine bank yerleştiriyor ve yeşil alanlarına bakım yapıyor. Müdürlük çocuk oyun gruplarında sağlığa zararsız ve doğal ahşap malzeme kullanılmasına özen gösteriyor.
YAŞAM Haberi
BÜYÜKÇEKMECE BAHARA HAZIRLANIYOR

Büyükçekmece Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, bütün mahallelerde devam ettiği ağaç bakım, budama, ilaçlama ve dikim çalışmalarıyla ilçeyi bahar mevsimine hazırlıyor. Ekipler ayrıca meydan, bahçe ve parklardaki havuzların temizlik, güvenlik kontrol, teknik ve estetik düzenleme işlemlerini de gerçekleştiriyor.

OKULLAR VE OYUN PARKLARI PIRIL PIRIL

Park ve Bahçeler Müdürlüğü bu faaliyetlerin yanı sıra ihtiyaç duyulan okulların duvarlarını boyatıyor, bahçelerine bank yerleştiriyor ve yeşil alanlarına bakım yapıyor. Mevcut çocuk oyun gruplarını düzenli olarak bakımdan geçiren müdürlük,  yeni hizmete giren ve tamir gerektiren parklarda sağlığa zararı olmayan ve doğal ahşaptan üretilen malzemelerin kullanılmasına da son derece önem verip özen gösteriyor. 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Cadde Gazetesi Editör: Emrah Öztürk
Yorumlar
Haber Yazılımı