Haber Detayı
04 Şubat 2020 - Salı 22:02 Bu haber 2023 kez okundu
 
BÜYÜKÇEKMECE’DE ‘TARIM YILI’ ETKİNLİKLERİ BAŞLIYOR
Vatandaşların sağlıklı bir şekilde beslenmesini sağlamak ve ilçe genelinde tarım sektörünü yeniden canlandırmak adına, 2020’yi ‘Tarım Yılı’ ilan eden Büyükçekmece Belediyesi, ilçe genelindeki tarıma elverişli arazilerde bilimsel yöntemlerle tarım yapılabilmesi için çalışmalara başladı. Artık, Büyükçekmece’nin tarlalarında lavanta, adaçayı, kekik, biberiye, safran, çörekotu ve nane de yetişecek.
EĞİTİM Haberi
BÜYÜKÇEKMECE’DE ‘TARIM YILI’ ETKİNLİKLERİ BAŞLIYOR

Turizm alanında olduğu kadar tarım sektöründe de önemli bir yere sahip olan Büyükçekmece’de 2020 yılı bambaşka geçecek. 
Vatandaşların sağlıklı beslenmesini sağlamak ve ilçe genelinde tarım sektörünü yeniden canlandırmak adına, 2020’yi ‘Tarım Yılı’ ilan eden Büyükçekmece Belediyesi, vatandaşları bilinçlendirmek amacıyla Büyükçekmece Belediyesi ve Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi işbirliğiyle kurulan “Tarım Akademisi” eğitim programlarına başlıyor. Geçimini tarımdan sağlamak isteyen Büyükçekmeceliler ‘Organik Tıbbi’ ve ‘Üniversite Sertifikalı Aromatik Bitki’ yetiştiriciliği konularında ücretsiz eğitim alabilecekler.  

DERSLER UYGULAMALI OLACAK

Namık Kemal Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Canan Sağlam ve Prof. Dr. Levent Arın tarafından vatandaşlara lavanta, adaçayı, kekik, biberiye, safran, çörekotu ve nane ekimleri dersleri uygulamalı olarak anlatılacak. Büyükçekmece Atatürk Kültür Merkezi ve Büyükçekmece Hizmet Binası’nda 5 hafta süren eğitimin sonunda vatandaşlar sertifika almaya hak kazanacak. Organik Tıbbi ve Üniversite Sertifikalı Aromatik Bitki Yetiştiriciliği üzerine ücretsiz kurs almak isteyen vatandaşlar 30.01.2020 tarihine kadar 444 0 340 numaralı telefonu arayabilirler.

Kaynak: (Haber Merkezi) - Cadde Gazetesi Editör: Cadde Gazetesi
Yorumlar
Haber Yazılımı