Haber Detayı
11 Mayıs 2019 - Cumartesi 17:03 Bu haber 5107 kez okundu
 
BÜYÜKÇEKMECE’DE TOPLU SÖZLEŞME SEVİNCİ
Büyükçekmece Belediyesi ile Belediye İş Sendikası arasında Taşeron yasası sonrasında işe alınan 281 kişi için “Toplu İş Sözleşmesi”ni imzalandı. Sözleşme gereğince personele yemek, yakacak, çocuk, eğitim, bayram, evlilik, ölüm ve askerlik yardımları yapılacak. Belediye Başkanı Hasan Akgün, imkânları zorladıklarını söyledi.
EKONOMİ Haberi
BÜYÜKÇEKMECE’DE TOPLU SÖZLEŞME SEVİNCİ

Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün,  taşeron yasası sonrasında işe alınan 281 personel için Belediye İş Sendikası’yla mutabakata vardıkları “Toplu İş Sözleşmesi”ni imzaladı. 2019 yılına ilişkin sözleşmeye Akgün, Belediye İş Sendikası Başkanı Sezai Akyürek ve Türk Yerel Hizmet – Sen İstanbul Şube Başkanı Ramazan Karakuş imza koydu.  Belediye şirketinde 233, Kent Organizasyon Tesisleri’nde ise 48 personel sözleşmeye dâhil oldu. Sözleşme gereğince personele yemek, yakacak, çocuk, eğitim, bayram, evlilik, ölüm ve askerlik yardımları yapılacak. 

AKGÜN: “İMKÂNLARIMIZI ZORLADIK”

Türkiye’nin ekonomik açıdan sıkıntılı bir süreçten geçtiğini ifade eden Belediye Başkanı Akgün, “Memur arkadaşlarımızın hayatlarını biraz daha kolaylaştırabilmek için imkânlarımızı zorladık. İnşallah gelecekte memleketimizin ve belediyelerimizin ekonomisi düzelir biz de arkadaşlarımızı daha fazla memnun ederek onlardan da daha güçlü düzeyde hizmet almanın yollarını buluruz. Ayrıca taşeron yasası sonrasında işe alınan 281 personelimiz için de Belediye İş Sendikası ile “Toplu İş Sözleşmesi imzaladık. Belediyemize ve personelimize hayırlı olsun .” dedi.

 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Cadde Gazetesi Editör: Emrah Öztürk
Yorumlar
Haber Yazılımı