Haber Detayı
12 Mart 2019 - Salı 13:14
 
“BÜYÜKÇEKMECE’DEKİ DEĞİŞİMİ KADINLAR BAŞLATACAK”
Büyükçekmece’deki değişimin kadınlarla başlayacağını söyleyen Mevlüt Uysal, “Sayın Cumhurbaşkanımızı Büyükşehir Belediye Başkanı yapan kadınlardı. O günden bugüne İstanbul’da çok şey değişti ama maalesef Büyükçekmece’de bir şey değişmedi.” dedi.
SAĞLIK Haberi
“BÜYÜKÇEKMECE’DEKİ DEĞİŞİMİ KADINLAR BAŞLATACAK”

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı ve AK Parti Büyükçekmece Belediye Başkan Adayı Mevlüt Uysal, partisinin İlçe Kadın Kolları tarafından organize edilen programda “Bugün buradaki bu kalabalık, değişimin haberini şimdiden veriyor.” dedi.

2 bin 500’ü aşkın katılımıyla gerçekleşen toplantı için AK Parti Büyükçekmece Kadın Kolları Başkanı Yıldız Akbalık Polat’a teşekkür eden Uysal, “Eğer dünyada güzel bir şey olacaksa, yapılacaksa kadın eli değmeden olmuyor. Büyükçekmece’de yeni bir dönem başlayacaksa sizlerin eliyle, sizlerin çalışmasıyla olacak.” diye konuştu.

“İSTANBUL’DAKİ DEĞİŞİM KADINLARLA BAŞLATTI”

Türkiye’de belediyecilik alanındaki değişimin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İBB Başkanlığı dönemiyle başladığını ifaden eden Uysal, şunları söyledi: “O tarihten itibaren İstanbul’da kadınlarımız şehirde yaşadıklarını anladı. İstanbul’un şekli şemaili değişti.  O tarihte de İstanbul’un kaderini değiştiren, Sayın Cumhurbaşkanımızı Büyükşehir Belediye Başkanı yapan kadınlardı. O günden bugüne İstanbul’da çok şey değişti ama maalesef Büyükçekmece’de bir şey değişmedi. 30-40 yıl öncesine kadar İstanbul’un en güzel 5 ilçesi arasında sayılan Büyükçekmece artık bu ilk 5 ilçenin arasında sayılmaz. İlk 5’i bırak ilk 10 güzel ilçesi arasında bile sayılmaz. Atık Büyükçekmece’de bir değişim gerekiyor. Bu değişimi inşallah 31 Mart Yerel Seçimleri ile sizler yapacaksınız.”

Konuşmalarından ardından İlçe Kadın Kolları Başkanı Polat, Uysal’a çiçek takdim etti.  “Her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır.” Diyen Uysal, çiçeği eşi Hatice Uysal’a verdi.

Kaynak: (Haber Merkezi) - Cadde Gazetesi Editör: Emrah Öztürk
Yorumlar
Haber Yazılımı