Haber Detayı
07 Ocak 2019 - Pazartesi 12:17
 
BÜYÜKÇEKMECE’YE ÇİFTE HAVUZ
Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, “2018 – 2019 Spor ve Gençlik Yılı Yatırımlar ve Koordinasyon Toplantısı”nda, bu yıl içinde ilçedeki bütün spor tesislerinin yenileneceğini ve iki yeni kapalı yüzme havuzunun hizmete gireceğini söyledi. Toplantıda bir zamanlar yeşil sahalarda fırtınalar estiren ve hâlihazırda ilçede yaşayan eski milli futbolculara onur ödülü takdim edildi.
SPOR Haberi
BÜYÜKÇEKMECE’YE ÇİFTE HAVUZ

 

Büyükçekmece’de faaliyet gösteren spor kulübü yöneticileri ve antrenörleriyle “2018 – 2019 Spor ve Gençlik Yılı Yatırımlar ve Koordinasyon Toplantısı”nda bir araya gelen Belediye Başkanı Hasan Akgün, bu yıl ilçedeki tüm spor tesislerinin yenileneceğini açıkladı.

İlçenin her noktasında spor yapma imkânı bulunduğunu belirten Akgün, “Büyükçekmece’ye spor zenginliği kazandıran değerli spor kulübü yöneticilerim ve kıymetli sporcularım hepinize çalışmalarınızdan ötürü teşekkür ediyorum. Bu kadar zengin spor faaliyetleri yaptığımızı sizinle beraber fark ettim.” dedi.

OLİMPİK VE YARI OLİMPİK 2 KAPALI HAVUZ MÜJDESİ

Basketbol, bisiklet, futbol, güreş, kaleci eğitimi, okçuluk, satranç, tenis voleybol, aerobik, pilates, yoga, yüksek-düşük seviyeli egzersiz, yürüyüş ve zumba alanında ilçe halkına spor hizmeti sunduklarını dile getiren Akgün, gerçekleşecek spor yatırımlarına ilişkin şunları söyledi: “Büyükçekmece’ye bu sene 2 tane yüzme havuzu yapıyoruz. İkisi de kapalı havuz olacak. Bir tanesi olimpik bir tanesi de yarı olimpik yüzme havuzu olacak. Yüzme sporuna yaz ve kış önemli katı sağlayacak. Yaz okuluna giden öğrencilerimiz hariç toplam 4973 kişiye spor hizmeti verdiğimiz Atatürk Spor Kompleksi’ni büyüteceğiz. Spor tesislerimizin tümü 2019 yılında yenilenecek. Cumhuriyetimizin 100’üncü yılına 100 projeyle çıkıyoruz.”

ESKİ MİLLİ FUTBOLCULARA ONUR ÖDÜLÜ

Toplantıda bir zamanlar yeşil sahalarda fırtına gibi esen ve hâlihazırda Büyükçekmece’de oturan eski milli futbolcular Galatasaraylı Bülent Ünder, Muhammet Altıntaş, Adnan Esen ve Savaş Demiral; Beşiktaşlı Süleyman Oktay, Malatyasporlu Feyzullah Küçük ve İstanbulsporlu Fuat Buruk’a “onur ödülü” verildi. Ulusal ve uluslararası alanda Türkiye’yi başarıyla temsil eden sporculara da teşekkür plaketi takdim edildi.

 

 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Cadde Gazetesi Editör: Emrah Öztürk
Yorumlar
Haber Yazılımı