Haber Detayı
11 Mart 2019 - Pazartesi 14:27
 
ÇALIK: “YAŞAM VADİSİ VAZGEÇİLMEZİMİZ”
Eşi ve oğluyla birlikte “Haydi Yürü Beylikdüzü” etkinliğine katılan Mehmet Murat Çalık, kişi başına yeşil alan miktarının 9,5’tan 16,5 metrekareye çıkarmayı hedeflediklerini belirterek “Yaşam Vadisi bizim vazgeçilmezimiz. Bakan gözler görmüyor, görenler de eskiden yapıldı zannediyor.” dedi.
SİYASET Haberi
ÇALIK: “YAŞAM VADİSİ VAZGEÇİLMEZİMİZ”

CHP Beylikdüzü Belediye Başkan Adayı Mehmet Murat Çalık eşi ve oğluyla birlikte, Beylikdüzü Gençlik ve Spor  Hizmetleri Müdürlüğü’nce Yaşam Vadisi’nde organize edilen “Haydi Yürü Beylikdüzü” adlı etkinliğe katıldı.  

Etkinlik için Yaşam Vadisi’nde buluşanlara konuşan Çalık, “Bazıları Beylikdüzü’nün ne kadar yeşil olduğunu görmüyor olabilir. Hedefimiz kişi başına düşen yeşil alanı şu anki 9,5 metrekareden 16,5 metrekareye çıkarmak ve bu Avrupa standartlarında bir hedef. Şu an maalesef kişi başına 1 metrekare yeşil alan bile düşmeyen ilçelerimiz var.” dedi.

 

“BAKAN GÖZLER GÖRMÜYOR!” 

Çalık, “Yaşam Vadisi bizim vazgeçilmezimiz. Bakan gözler görmüyor, görenler de eskiden yapıldı zannediyor.” ifadesinin ardından, 31 Mart’taki rakibine şöyle yüklendi: “Bazı arkadaşlarımız bu kentte yeni var olmaya ve 1 senedir burada yaşamaya başladı. Hatta gündüzleri yaşamaya başladı o yüzden kentin gecesini de bilmiyorlar. Çünkü başka ilçede ikamet ediyorlar. Bu kardeşiniz de bir Şehir Plancısı olarak Beylikdüzü’nün 20 yılına şahitlik etti. Şimdiye kadar ki süreçlerde hizmet etmiş bütün siyasetçilere teşekkür etmesini de biliyoruz. Biz, bizden önce de yapılan güzellikleri alkışlamasını bilen bir anlayıştan geliyoruz.”

 

 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Cadde Gazetesi Editör: Emrah Öztürk
Yorumlar
Haber Yazılımı