Haber Detayı
15 Haziran 2019 - Cumartesi 15:09 Bu haber 2209 kez okundu
 
Çatalca’da hayat var
Çatalca Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından açılan Eğitim, Spor ve Sanat Okulları 2018-2019 eğitim yılını tamamladı.Çatalca Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından yıl boyu çeşitli branşlarda eğitim veren spor, sanat ve farklı branşlarda eğitim okulları bir eğitim dönemini daha geride bıraktı.
KÜLTÜR - SANAT Haberi
Çatalca’da hayat var

Çatalca Belediye Başkanı Mesut Üner’in katılımıyla gerçekleşen Kurs Kapanış Törenleri kapsamında 4 gün sürecek. İlk olarak, resim ve gravür kurslarında eğitim alan kursiyerlerin çalışmalarının yer aldığı serginin açılışı ile gerçekleşti.

Nazım Özbay Kültür Merkezi’nde gerçekleşen sergi açılış tören’ine Başkan Yardımcıları, Meclis Üyeleri ve veliler katıldı. Halk oyunları kursiyerlerinin sergilediği folklor gösterisiyle başlayan törende açılış konuşmasını Başkan Mesut Üner yaptı. Başkan Üner konuşmasında; “Biz 31 Mart seçimlerinden sonra göreve geldik. Bizden önce görev yapan tüm belediye başkanlarımıza teşekkür ediyoruz. 19 branş, 17 eğitmen ve 1051 kursiyerin olması Çatalca özelinde güzel bir rakam. Sizlerle beraber önümüzdeki yıllarda bu güne kadar yapılan hizmetlerin daha da iyisini yapmak için hep beraber mücadele edelim. Böyle güzel kardeşlerimizin bizlerle beraber olması, kursiyerlerimizin buralarda eğitim alması Çatalca için güzel bir aktivite olacaktır. Ben bugüne kadar görev yapan tüm eğitmenlerimize ve kursiyerlerimize başarılar diliyorum.” dedi. Başkan Mesut Üner, serginin açılış kurdelesini de protokol üyeleri ile birlikte kesti. Sergide resim ve gravür kursiyerlerinin birbirinden güzel eserleri katılımcıların büyük beğenisini topladı. Çatalca Aile Danışmalık Gündüzlü Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi ve Bayram Kıran Çocuk Bakım Evi öğrencilerinin yaptığı el işi çalışmaları da sergideki yerini alırken, el emeği göz nuru takılar, oyuncaklar, çiçekler ve ev dekorasyon ürünleri hayranlık uyandırdı.

Kaynak: (Haber Merkezi) - Cadde Gazetesi Editör: Emrah Öztürk
Yorumlar
Haber Yazılımı