Haber Detayı
15 Nisan 2019 - Pazartesi 15:38 Bu haber 777 kez okundu
 
“ÇATALCA’DAKİ SAYGI VE SEVGİYİ HİÇ BOZMAYACAĞIZ”
Çatalca Belediye Başkanı Mesut Üner, yeni dönemin ilk Meclis oturumunda, “Biz Büyük Bir Aileyiz’ Çatalca’da bundan sonra da birlikte yaşayacağız ve en önemlisi de birbirimize saygı sevgi çerçevesini hiç bozmadık, inşallah bundan sonra da hiç bozmayacağız.” diye konuştu. Toplantıda Meclis başkan vekilleri, komisyon üyeleri ve birlik temsilcileri belirlendi.
SİYASET Haberi
“ÇATALCA’DAKİ SAYGI VE SEVGİYİ HİÇ BOZMAYACAĞIZ”

Çatalca Belediye Meclisi’nin 2019-224 döneminin ilk toplantısı, AK Parti Adayı olarak girdiği 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Belediye Başkanı seçilen Mesut Üner başkanlığında yapıldı. Oturumun açılışında yeni hizmet döneminin Çatalca halkına hayırlı uğurlu olmasını dileyen Üner, eski belediye başkanları ve Meclis üyelerine teşekkür etti.

“BİZ BÜYÜK BİR AİLEYİZ”

“5 yıl boyunca görev yapacağımız arkadaşlarımızla Çatalca’mızda  bir bütünlük oluşturarak ve en güzel kararları alarak bundan sonra Çatalca’mıza yapacağımız hizmetlerle hem yön vermek noktasında hem geleceğimiz noktasında ben bütün meclis üyelerimizin de katkıları olacağına, müdürlerimizin katkıları olacağına, değerli Çatalca halkının katkıları olacağına canı gönülden inanıyorum. ” diyen Üner, sözlerini şöyle sürdürdü: “Seçim bitti ve bundan sonra Allah nasip ederse ben mazbata konuşmasında da aynısını söylemiştim; ‘Biz Büyük Bir Aileyiz’ Çatalca’da bundan sonra da birlikte yaşayacağız ve en önemlisi de birbirimize saygı sevgi çerçevesini hiç bozmadık, inşallah bundan sonra da hiç bozmayacağız.”

MECLİS GÖREV DAĞILIMI BELİRLENDİ

Ardandın yapılan oylamada Meclis 1 ve 2’inci Başkan vekilleri, asil ve yedek Divan Katibi üyeleri, iki Encümen Üyesi ile İmar, Plan ve Bütçe, Tarım, Orman ve Hayvancılık, Kentsel Dönüşüm, Deprem ve Hukuk komisyonlarının üyeleri seçildi.  Marmara Belediyeler Birliği, Tarihi Kentler Birliği, Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği ile Ege ve Çevre Belediyeler Birliği için asil ve yedek üyeler oybirliğiyle belirlendi.

Memur sendikalarıyla  "Sosyal Denge Sözleşmesi" imzalamak üzere Belediye Başkanı’na yetki veren önerge de oybirliğiyle kabul edildi. Nisan ayı 2’inci oturumu 19 Nisan Cuma günü gerçekleşecek.

 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Cadde Gazetesi Editör: Emrah Öztürk
Yorumlar
Haber Yazılımı