Haber Detayı
04 Şubat 2020 - Salı 22:45 Bu haber 1248 kez okundu
 
CHP Beylikdüzü İlçe Başkanı Taşkın Özer: “BİZE KANAL DEĞİL GELECEK LAZIM”
Toplumun her kesiminden, Kanal İstanbul’un yapılmasına karşı tepkiler çığ gibi büyüyor. Vatandaşlar, İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne projeye karşı olduklarını dile getirdikleri dilekçelerini teslim ettiler. CHP Beylikdüzü İlçe Başkanı Av. Turan Taşkın Özer de itiraz dilekçesi veren vatandaşlar arasında yer alırken, “Bize kanal değil, çocuklarımızın hayatı için sağlıklı bir gelecek lazım” dedi.
- Haberi
CHP Beylikdüzü İlçe Başkanı Taşkın Özer: “BİZE KANAL DEĞİL GELECEK LAZIM”

 
Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Kanal İstanbul’u yapacağız” yönündeki söylemleri, vatandaşlar, çevreciler, siyasetçiler ve önemli bilim insanlarının, projeye yoğun bir şekilde itiraz etmelerine sebep oldu. ÇED raporunda, projenin hayata geçirilmesi durumunda İstanbul, hatta Karadeniz ve Marmara’nın diğer illerinde dahi onarılamayacak hasarlar bırakacağını düşünenler, Kanal İstanbul’un yapılmasına karşı olduklarına dair itiraz dilekçelerini, İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne teslim ettiler. CHP Beylikdüzü İlçe Başkanı Av. Turan Taşkın Özer ve ilçe örgütü üyeleri de projeye itiraz edenler arasında yer aldı. Özer, İstanbul’un Kanal İstanbul’a gelinceye kadar çok daha hayati öncelikleri olduğuna vurgu yaparken, “İstanbul’daki tüm okullar yenilensin, tüm riskli binalar tekrardan yapılsın, yeni hastaneler yapılsın, yüzlerce fabrika ve üretim alanı ile istihdam yaratılacak projeler oluşturulsun” ifadelerini kullandı. 

“VATANDAŞIN ÖNCELİĞİ KANAL İSTANBUL OLMAMALI”

 

Av. Turan Taşkın Özer, İstanbul’un geleceği için Kanal İstanbul’a hayır diyen, dilekçelerle hakkını arayan, soğuk havaya rağmen saatlerce sırada bekleyen tüm İstanbullulara ve ilçe örgütüne teşekkür ederken, “İstanbul’un sağlıklı yapılara, vatandaşlarımızın rahat bir yaşama ihtiyacı var. Depremden hasar görmüş evlerde korku içinde oturanlar, herhangi bir iş için kuyrukta bekleyen gençler dururken, Kanal İstanbul’a milyarlarca lira akıtılacak. İstanbul’un ve İstanbullular için, doğa hiçe sayılarak yapılacak bu projeden daha önemli unsurlar var. Bize kanal değil, çocuklarımızın hayatı için sağlıklı bir gelecek lazım” sözlerini sarfetti.

 

 

 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Cadde Gazetesi Editör: Emrah Öztürk
Yorumlar
Haber Yazılımı