Haber Detayı
12 Nisan 2019 - Cuma 13:13
 
CHP SÖZCÜSÜ ÖZTRAK’TAN “KAN” UYARISI
AK Parti iktidarına yakın medya kuruluşlarında YSK üyelerinin ifşa edilmesine tepki gösteren CHP Sözcüsü Faik Öztrak, 17 Mayıs 2006 tarihinde meydana gelen Danıştay’a saldırısını hatırlatarak, “En son bu iş yapıldığında Danıştay'da kan dökülmüştü. Bu yayınlarla kimler hedef alınmaktadır. Bu yayınların şerefli hâkimleri korkutmayacağını düşünmek istiyoruz.” dedi.
GÜNCEL Haberi
CHP SÖZCÜSÜ ÖZTRAK’TAN “KAN” UYARISI

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, AK Parti iktidarına yakın medya kuruluşlarında Yüksek Seçim Kurulu (YSK) üyelerinin ifşa edilmesine tepki gösterdi ve 2006 tarihinde meydana gelen Danıştay’a saldırı olayını hatırlattı.

 

Seçimde hileyi elinde güç bulunduranların yapabileceğini söyleyen Öztrak, “İktidarın saltanat kayığı olan gazeteleri uyarıyorum. YSK üyeleri ifşa edildi. En son bu iş yapıldığında Danıştay'da kan dökülmüştü. Bu yayınlarla kimler hedef alınmaktadır. Bu yayınların şerefli hâkimleri korkutmayacağını düşünmek istiyoruz.” dedi.

 

“YSK’NIN ÖNÜNDE TARİHİ BİR SORUMLULUK VAR” 

YSK’nın, AK Parti’nin Büyükçekmece seçimleriyle ilgili iptal başvurusunu görüşmeyi ertelemesini de eleştiren Öztrak, şöyle konuştu: “YSK'nın önüne gelen kumpas dosyasını görüşmesini sürekli ertelemesi soru işaretlerine neden olmaktadır. YSK üzerinde iktidarın çok ciddi baskı olduğu anlaşılmaktadır. Sandıktan sonucu itibarsızlaştırarak İstanbul'da kaybettiği seçimi masa başında çalma operasyonuna izin verilmemelidir. Seçimlerin sonuçlarının kumpasla çalınmasına hukukun izin vermeyeceğine inanmak istiyoruz. YSK'nın önünde tarihi bir sorumluluk vardır. Erteleme Türkiye'ye çok değerli bir vakti kaybettiriyor. İstanbul kararı çocuklarımızın aşını işini geleceğini de etkileyecektir. Tarihi bir süreç yaşıyoruz. Bu süreçte herkes tarihe nasıl geçmek istiyorsa öyle davranmalıdır.” 

DANIŞTAY SALDIRISINDA 1 KİŞİ ÖLMÜŞTÜ

17 Mayıs 2006 tarihinde Alparslan Arslan, başörtüsü kararını gerekçe göstererek Danıştay binasında gerçekleştirdiği silahlı saldırıda 2’inci Daire Üyesi Mustafa Yücel Özbilgin’i öldürmüş, 4 kişiyi de yaraladı. Arslan ağırlaştırılmış müebbet ve 72 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Cadde Gazetesi Editör: Emrah Öztürk
Yorumlar
Haber Yazılımı