Haber Detayı
11 Nisan 2019 - Perşembe 11:10
 
ÇOCUKLAR ÇEVRE İÇİN YARIŞIYOR...
Anaokulundan liseye Beylikdüzü’ndeki çocuklar; çevre değerlerinin esas alındığı ödüllü yarışmada, pastel boya, resim, afiş, fotoğraf ve mektup kategorilerinde hünerlerini ortaya koyacak. Son başvuru tarihi 17 Mayıs. Sonuçlar 27 Mayıs’ta açıklanacak. Birinciye tablet bilgisayar, ikinciye bisiklet ve üçüncüye zeka oyunu hediye edilecek.
YAŞAM Haberi
ÇOCUKLAR ÇEVRE İÇİN YARIŞIYOR...

Beylikdüzü Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü; kreş, anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik çevre değerlerinin esas alındığı ödüllü yarışmalar düzenledi. Pastel boya, resim, afiş, fotoğraf ve mektup kategorilerinde gerçekleşecek yarışmaya katılmak isteyenlerin 17 Mayıs’a kadar başvurusu yapması gerekiyor. Katılımcılar sadece bir kategoride ve bir eserle yarışabiliyor.

SONUÇLAR 28 MAYIS’TA AÇIKLANACAK

 Seçici kurul eserleri 20-24 Mayıs tarihleri arasında değerlendirecek. Sonuçlar 28 Mayıs’ta Belediye internet sitesinden açıklanacak. Birinciye tablet bilgisayar, ikinciye bisiklet ve üçüncüye zeka oyunu hediye edilecek. Dereceye girenlerin hepsi plaketle ödüllendirilecek.

HER KATEGORİDE AYRI TEMALAR İŞLENECEK

Hangi kategoride hangi temanın işleneceği ise şöyle belirlendi: Resimde, “öğrencilerin gözünden çevre”; afişte, “küresel iklim değişikliği, erozyon, ozon tabakasının incelmesi, kimyasal atıklar, deniz kirliliği, çarpık şehirleşme gibi çevre sorunları; fotoğrafta,  “Beylikdüzü'nde çevre”; mektupta,  “daha temiz bir Beylikdüzü için Belediye Başkanımızdan beklentilerimiz” ve pastel boyadaysa “çocukların gözüyle çevre”.

Yarışmayla ilgili detaylı bilgilere  www.beylikduzu.istanbul adlı internet sitesine girerek ya da 444 09 39 numaralı telefonu arayarak erişmek mümkün.

Kaynak: (Haber Merkezi) - Cadde Gazetesi Editör: Emrah Öztürk
Yorumlar
Haber Yazılımı