Haber Detayı
12 Mart 2019 - Salı 11:44
 
ÇÖPLÜK HALDEYKEN YEMYEŞİL PARKA DÖNÜŞTÜ
12 yıldır çöplük görünümündeki alana Beylikdüzü Belediyesi park inşa etti. İçinde yürüyüş yolları, çocuk oyun bölümleri, dinlenme birimleri ve çok amaçlı saha bulunan Marmara Parkı 17 bin 462 metrekare büyüklüğünde. Marmara, Dohad ve yenilenmiş haliyle Kadir Topbaş parkları hizmete açıldı.
YAŞAM Haberi
ÇÖPLÜK HALDEYKEN YEMYEŞİL PARKA DÖNÜŞTÜ

Beylikdüzü Belediyesi, Marmara, Dohad ve yenilenmiş haliyle Kadir Topbaş parklarını hizmete açtı. Marmara Parkı’nın açılış törenine Belediye Başkan Vekili Ömer Şatır, CHP Beylikdüzü Belediye Başkan Adayı Mehmet Murat Çalık, ilçe protokolünden isimler, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

ŞATIR: “12 YILDIR ÇÖPLÜK HALDEYDİ”

Ömer Şatır, Marmara Parkı’nın konuşlandırıldığı alanın 12 seneden beri çöplük halde olduğunu belirterek, “Şimdi çocuklarımızın, gençlerimizin ve tüm vatandaşlarımızın keyifli vakit geçirecekleri çok güzel bir park haline geldi. Hizmete açtığımız ve içerisinde oyun alanları, yürüyüş yolları bulunan parklarımız, ilçemize hayırlı olsun.” dedi.

ÇALIK: “YEŞİL ALANLARI DAHA DA ÇOĞALTACAĞIZ”

CHP Belediye Başkan Adayı Mehmet Murat Çalık ise, parkın oluşumunda emeği geçen herkese teşekkür ederek, “İlçemize daha güzel yeşil alanlar kazandırmaya devam edecek ve Beylikdüzü’nde mutluluğu çoğaltacağız.” diye konuştu.

Marmara Mahallesi 105’inci Sokak ile İhlâs Caddesi arasındaki Marmara Parkı, 17 bin 462 metrekare büyüklüğünde.  Aynı mahallenin Kocatepe Caddesi üzerindeki Dohad Parkı ise 4.962 metrekare alana sahip. Kadir Topbaş Parkı’nın büyüklüğü de 18.367 metrekare. Her üç parkta da yürüyüş yolları, çocuk oyun alanları ve dinlenme birimleri bulunuyor. Marmara Parkı çok amaçlı sahası, Kadir Topbaş Parkı ise otoparkıyla öne çıkıyor.

Kaynak: (Haber Merkezi) - Cadde Gazetesi Editör: Emrah Öztürk
Yorumlar
Haber Yazılımı