Haber Detayı
18 Mayıs 2019 - Cumartesi 14:05
 
ÇORLU ADALET NÖBETİNE HANÇERLİ’DEN DESTEK
Çorlu’daki tren faciasında ölen 25 kişinin yakınları, yaralılar ve avukatları; olayın sorumlularının cezasız kalmaması için 19 Nisan’dan beri Sirkeci Garı’nda adalet nöbeti tutuyor. Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli, bizzat gelerek nöbete destek verdi. Mağdur aileler, “Hepinizi sesimize ses katmaya, bulunduğunuz her yerde ve her şekilde destek olmanızı ses vermenizi istiyoruz. Gerçek suçluların ancak bu şekilde açığa çıkarılacağını biliyoruz.” dedi.
YAŞAM Haberi
ÇORLU ADALET NÖBETİNE HANÇERLİ’DEN DESTEK

8 Temmuz 2018’de Çorlu’da meydana gelen tren faciasında sorumluluğu bulunanların hak ettikleri cezayı alması için, olayda ölenlerin yakınları, yaralılar ve avukatlar tarafından İstanbul Sirkeci Garı’nda 19 Nisan’da başlatılan adalet nöbeti devam ediyor. Feci kazada yolculardan 25’i hayatını kaybetmiş, 328’i de yaralanmıştı.

“TEK TALEPLERİ, ADALETİN TECELLİ ETMESİ”

Avcılar Belediye Başkanı seçilmeden önce mağdurların gönüllü olarak avukatlığını üstlenen Turan Hançerli, Sirkeci Garı’na gelerek adalet nöbetine destek verdi. Acılı ailelerin tek talebinin adalet olduğunu belirten Hançerli, “Sirkeci’de başkanlığımdan önce avukatlıklarını yaptığım, şimdi destekçileri olduğum Çorlu Tren faciasının acılı ailelerinin yanındayım. Onların yüreği elbette hiç soğumayacak ama sorumluların cezalandırıldıklarını bilmek en doğal hakları.” dedi.

“SESİMİZE SES KATIN”

 Kendilerini “Çorlu Tren Katliamı Aileleri” diye tanımlayan grup adına yapılan basın açıklamasında şöyle denildi: “Bizleri acılarımız bir araya getirdi. Sizlerle acılarımızla değil dayanışma için, güvenli demiryolları için, adaletli bir ülke için, daha güzel bir Türkiye için bir araya gelmek istiyoruz. Hepinizi sesimize ses katmaya, bulunduğunuz her yerde ve her şekilde destek olmanızı ses vermenizi istiyoruz. Gerçek suçluların ancak bu şekilde açığa çıkarılacağını biliyoruz.”

 

 

 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Cadde Gazetesi Editör: Emrah Öztürk
Yorumlar
Haber Yazılımı