Haber Detayı
04 Şubat 2019 - Pazartesi 17:38
 
CUMHUR İTTİFAKI’NDAN COŞKULU START
Cumhur İttifakı, Beylikdüzü’ndeki seçim startını, AK Parti İlçe Başkanlığı’nca organize edilen ve coşku dolu bir atmosferde gerçekleşen ‘vefa ve istişare buluşmasıyla’ verdi. MHP İlçe Başkanı Ali Aydın ve yönetim kadrosunun da katıldığı programda, 31 Mart akşamı zafere ulaşmak için elbirliğiyle mücadele ortaya konulacağı vurgulandı. Konuşması sık sık “işte başkan, işte teşkilat’ sloganlarıyla kesilen Belediye Başkan Adayı Mustafa Necati Işık, “Nasip olursa Beylikdüzü’nü 5 yıllık karanlıktan tekrar aydınlığa çıkarmak için geldik.” dedi.
EĞİTİM Haberi
CUMHUR İTTİFAKI’NDAN COŞKULU START

AK Parti Beylikdüzü İlçe Başkanlığı, World Point Sosyal Tesisleri’nde organize ettiği ve teşkilat üyelerinin çok yoğun ilgi gösterdiği “vefa ve istişare buluşmasıyla” 31 Mart 2019 yerel seçimlerinin startını verdi.

AK Partililerin başından sonuna tezahüratları ve eşine az rastlanır coşkularıyla damgasını vurduğu  programa, AK Parti milletvekilleri Halis Dalkılıç ve Emine Sare Aydın Yılmaz, İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Yıldız, AK Parti Beylikdüzü İlçe Başkanı Dilaver Sargın, AK Parti Beylikdüzü Belediye Başkan Adayı Mustafa Necati Işık, MHP Beylikdüzü İlçe Başkanı Ali Aydın ve yönetim kadrosu, Beylikdüzü eski Belediye Başkanı Yusuf Uzun, eski ilçe ve belde başkanları, kadın ve gençlik kolları başkanları ve Cumhur İttifakı’nın ortakları AK Parti ve MHP’den çok sayıda davetli katıldı.

Toplantıda kürsüye gelen AK Parti Beylikdüzü İlçe Başkanı Dilaver Sargın, Beylikdüzü eski Belediye Başkanı Yusuf Uzun, MHP Beylikdüzü İlçe Başkanı Ali Aydın ve AK Parti Beylikdüzü Belediye Başkan Adayı Mustafa Necati Işık, 31 Mart akşamı Beylikdüzü’nde Cumhur İttifakı adayının seçimi kazanacağına canı gönülden inandıklarını ve ama bunun için canla başla ve elbirliğiyle çalışılması gerektiğini belirtti. “Nasip olursa Beylikdüzü’nü 5 yıllık karanlıktan tekrar aydınlığa çıkarmak için geldik.” diyen Belediye Başkan Adayı Işık’ın,  “işte başkan, işte teşkilat” sloganıyla adeta salonu inleten gençlerin arasına girerek yansıttıkları heyecana ortak olması görülmeye değer enstantaneler oluşturdu.

SARGIN: “SÜRECİ MHP İLE BİRLİKTE YÖNETECEĞİZ”

Sözlerine “Beni bu göreve layık gören liderimiz, Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a sonsuz şükranlarımı ve saygılarımı sunuyorum. ” ifadesiyle başlayan AK Parti Beylikdüzü İlçe Başkanı Dilaver Sargın, “Seçime Cumhur İttifakı’yla birlikte giriyoruz. Çok değerli MHP Beylikdüzü İlçe Başkanımız Ali Aydın ve yönetim kurulu arkadaşlarımız burada. Sürekli istişareler ve birlikte programlar yapacağız. Süreci birlikte yöneteceğiz ve inşallah 31 Mart akşamı da zafere ulaşacağız. Dokunmadık gönül bırakmayacağız.” dedi.

Belediye başkanlığı yolunda Mustafa Necati Işık’ın her daim yanında olacaklarını ve hep birlikte başaracaklarını kaydeden Sargın, “Bu saat itibariyle Beylikdüzü’nde seçim startını vermiş bulunmaktayız. Hayırlı uğurlu olsun. Hep birlikte tevazu, samimiyet ve gayret ile önce millet önce memleket diyerek hep birlikte çalışacağız. Bizler bir dava uğruna bir araya geldik. 31 Mart akşamı Beylikdüzü’nü yeniden AK Parti, gönül ve hizmet belediyeciliğiyle tanıştıracağız. Bir olalım, diri olalım, kardeş olalım hep birlikte Beylikdüzü olalım.” diye konuştu.

“LİYAKAT, EHLİYET, SADAKAT VE TEMSİL KRİTERLERİ ESAS OLACAK”

Liyakat, ehliyet, sadakat ve temsil özelliğine sahip kişilerden bir yönetim kurulu oluşturacaklarını açıklayan Sargın, bu süreçte destek ve katkı beklediğini ilettiği teşkilat üyelerine şu bilgileri verdi: “. İstanbul’daki 39 ilçede eş zamanlı olarak 6 Şubat Çarşamba gününden itibaren bütün mahallelerdeki ilçe irtibat bürolarında ‘başkan adayımız sizi dinliyor’ temalı halk toplantıları tertipleyeceğiz. İki gün öncesinden pankart çalışmasıyla duyuracağız. Adayımız mahallenin, caddenin ve sokağın sıkıntılarını not alacak. Kendi projelerini revize edecek.  Yönetim kurulu üyelerimizi açıkladıktan sonra hızlı bir şekilde Seçim Koordinasyon Merkezimizi (SKM) kuracağız. Öncelikle SKM başkanımızı açıklayacağız. Çalışmaların tamamı SKM bünyesinde yürütülecek. Ben de bütün sistemi kontrol ve koordine etmek için ilçe merkezinde bulunacağım.”

UZUN: “HERKES KAYITSIZ, ŞARTSIZ VE VAR GÜCÜYLE ÇALIŞMALI”

Sargın’ın ardından söz alan Beylikdüzü’nün AK Partili eski Belediye Başkanı Yusuf Uzun, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim manifestosu konuşmasına “aziz milletim” sözüyle başlamasını çok önemsediğini söyledi. Kuruluşundan bugüne çok değişik vazifeler icra ettiği AK Parti’de herkesin 31 Mart’ta hedeflere erişmek için bir nefer şuuruyla şüphesiz, acabasız,  kayıtsız, şartsız ve var gücüyle çalışması gerektiğinin altını çizen Uzun, konuşmasını “Cumhurbaşkanımızın liderliğiyle AK Parti’yle Türkiye çok iyi günler elde etmiştir. İnanıyorum ki çok daha iyi günler milletimizi beklemektedir. ” cümleleriyle tamamladı.

MHP İLÇE BAŞKANI AYDIN AYAKTA ALKIŞLANDI

Partililer tarafından ayakta alkışlanan MHP İlçe Başkanı Ali Aydın ise, Cumhur İttifakı’nın misyonuna ve mevcudiyet sebeplerine dikkat çekti.  Aydın, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında gündeme getirdikleri  “beka sorunu” söyleminde ne kadar haklı olduklarının her geçen gün daha iyi anlaşıldığına işaret etti. Bahçeli’nin “3-5 belediye için Cumhur İttifakı’nı heba etmeyeceğiz.” dediğini hatırlatan Aydın,  İzmir ve Kadıköy’deki adaylık gelişmelerinin fotoğrafın ardındaki perdeyi araladığını ifade etti.

AYDIN: “KİMSE PARTİSİNİN ÜSTÜNDE DEĞİL”

“Genç ve dinamik bir belediye başkanı adayı” sözcükleriyle nitelediği Mustafa Necati Işık’la 24 Haziran 2018 genel seçimlerinde beraber çalıştıklarına değinen Aydın, sözlerini şöyle sürdürdü: “Beylikdüzü’nde çok bir sonuca ulaştığımızı düşünüyorum. Belediye başkanı adayı olacak kişinin de destekçisi olacağını söyledim. Çünkü liderimiz bize bu talimatı verdi. Geçen pazar günü İstanbul teşkilatlarıyla bir araya geldiğinde 39 ilçede de aynı ölçekte Cumhur İttifakı içi çalışacağımızın altını çizdi. Beylikdüzü’nde MHP teşkilatının bütün birimlerine, ‘bu saatten sonra hiç kimse kibir ve nefis yapmayacak, listelerde şu ya da bu sırada oldum demeyecek, herkes taşın altına elini koyacak ve Cumhur İttifakı’nı iktidar yapacak’ dedim. 2009’da AK Parti’ye rakip olarak seçime girmiştik. Teşkilatımla 3 günde 45 bin eve girdim. Demek ki bunu başarabiliriz. Bunu başarmak için hep beraber çalışacağız. Başarmak zorundayız. Şunun altını da çizmek istiyorum: Kimse partisinin üstünde değil. Herkesin  MHP’de de, AK Parti’de partiye borcu var. Bir kızı beş delikanlı ister, biri alır. AK Parti içinde adaylık için yarışan arkadaşlar ben aday olmadım diye nefis yapmasın. Başkanın arkasında dimdik dursun. Çünkü biz MHP olarak sonuna kadar başkanımızın arkasında olacağız. Cumhur İttifakı ve Türkiye’nin bekası için MHP adına elimizden gelen her şeyi ortaya koyacağız.”

SALON “İŞTE BAŞKAN, İŞTE TEŞKİLAT” SESLERİ YANKILANDI

 Vefa ve istişare buluşmasının final konuşmasını gerçekleştiren AK Parti Beylikdüzü Belediye Başkan Adayı Mustafa Necati Işık’ın sözleri sık sık ‘işte başkan, işte teşkilat’ sloganıyla kesildi. Şahit olduğu coşku ve sergilenen destek üzerine “Bu muhteşem akşam ve bu güzel coşkuyla 31 Mart akşamına giden bu taşlı yolları bizim için dümdüz ve muhteşem bir yol haline getiren Rab’ime şükürler olsun.” diyen Işık, “böylesine coşkulu bir kalabalığın içinde olmanın bahtiyarlığını yaşadığını” ifade etti.  

IŞIK: “BEYLİKDÜZÜ’NÜ TEKRAR AYDINLIĞA ÇIKARACAĞIZ”

“Yaklaşık 13 sene önce AK Parti teşkilatlarında başlayan siyasi hayatı geçen sene atandığı Beylikdüzü İlçe Başkanlığı’yla devam ederken; kısa bir evvel Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti yönetiminin takdiriyle Beylikdüzü Belediye Başkan Adayı yapıldığını” söyleyen Işık, şöyle konuştu: “İnşallah sizlerin yüzünü tekrar ak etmek için yola çıktık. Nasip olursa Beylikdüzü’nü 5 yıllık karanlıktan tekrar aydınlığa çıkarmak için geldik. 5 yıl önce devraldıkları belediyenin borcunu 100 milyondan 500 milyonun üzerine çıkaran bir belediyenin zulmüne son vermek için geldik. Beylikdüzü’nde son 5 senede iki katına çıkarken sizlerin de müşahede ettiğiniz gibi maalesef yatırım ve hizmet yok. Her geçen gün bir trafik boğuşmacasın içine girmiş durumdayız. 3 dakikalık yolu yarım saatte alamaz hale geldik. Okullardaki sınıfların ortalama öğrenci sayısı 33’ten 48’e çıktı. Mahalledeki bir çukuru kapatamayacak, çöp arabalarına mazot alamayacak kadar aciz bir yönetim anlayışının içine düşmüş Beylikdüzü’nü kurtarmaya geldik. Belediyecilikte öncü ve hizmet partisi AK Parti’nin güçlü iradesini inşallah Beylikdüzü’ne tekrar yansıtmak için buradayız. 31 Mart gecesi itibariyle Beylikdüzü’nde yaşlılarımızın emekleri, genç kardeşlerimizin heyecanı , çocuklarımızın neşesi tekrar yerini bulacak. Beylikdüzü hedef büyütüyor diyenler ne kadar borçları büyüttüyse biz de o kadar burada milletimizin gönlünde yer edinerek maske, algı ve makyaj belediyeciliğine son vermek için geliyoruz.”

“ARTIK BEYLİKDÜZÜ’NDE UMUT VAR”

Beylikdüzü Belediye Başkanlığı adaylığı için AK Parti’ye müracaat edenlere, “Partimizin tekrar Beylikdüzü’nü ayağa kaldıracağına inanarak aday adayı olarak yola çıkmış tüm büyüklerimize, yol arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. İnşallah onları da mahcup etmeyecek; onların da bu yolda bizlere verdiği destekle birlikte, sizlere layık olacak bir hizmet anlayışını Beylikdüzü’ne getireceğiz.” Sözleriyle seslenen Işık, “Artık Beylikdüzü’nde bundan böyle hizmet var, heyecan var, vizyon var, umut var ve ışık var.” dedi.

Kaynak: (Haber Merkezi) - Cadde Gazetesi Editör: Emrah Öztürk
Yorumlar
Haber Yazılımı