Haber Detayı
17 Aralık 2019 - Salı 00:56 Bu haber 4315 kez okundu
 
“DELEGE LİSTELERİNE KARIŞMADIM KARIŞMAM”
CHP Beylikdüzü İlçe Başkanı Taşkın Özer, yaklaşan kongre öncesi Gazete Cadde’ye çarpıcı açıklamalarda bulundu. Delege listelerine etki ettiği ve adaylığını açıklamadan imza topladığı yönündeki eleştirilere, “Ne bir yöneticiyi, ne de bir delegeyi arayarak bana imza vermelerini istemedim” cevabını veren Özer, “Bizim listemiz, belki de İstanbul’un 39 ilçesi arasında, en şeffaf delege listesidir” diye konuştu.
SİYASET Haberi
“DELEGE LİSTELERİNE KARIŞMADIM KARIŞMAM”

22 Aralık’ta kendisi ile birlikte ilçe başkanlığı için yarışacak iki adaya da seslenen Özer, “Biz aynı parti çatısı altında, aynı yolu yürüyen insanlarız. Kongre dönemleri geçer, yarın partimiz adına yeni çalışmalar yürütürüz. Ben diğer aday arkadaşlarımın kurduğu cümlelere saygı duyuyorum, onlara başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.         

CHP Beylikdüzü İlçe Kongresi’ne sayılı günler kala, Cadde Gazetesi’ne açıklamalar yapan mevcut ilçe başkanı Taşkın Özer, çarpıcı değerlendirmelerde bulundu. Parti içinden, diğer adayların kendisine yönelttiği eleştirileri cevaplayan Özer, diğer siyasi partilerin ilçe başkanlarının, yine kendisine yönelik sarf ettiği sözlere de karşılık verdi. Özer, önemli olanın koltuklarda kimlerin oturduğunun değil, parti hedeflerine doğru adımlarla yürümek olduğunu vurgularken, “Yürüdüğümüz yolun başarısı önemli. İki dönemlik ilçe başkanlığı, dört senelik bir zaman zarfı… Bu dört senelik zaman zarfında elbet bizlerin de belli konularda hataları, yanlışları olmuştur. Bu süreçte mümkün mertebe  insanların eleştirilerini dinlemeye çalışarak bir süreç yürüttük. Sürecin sonunda da hem Beylikdüzü’nde hem de İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde çift mazbata alarak bunu taçlandırdık. Dolayısıyla ben bu takdiri tek başıma yapacak değilim ama hem CHP’nin bütün örgütleri, hem CHP’nin Beylikdüzü İlçe Örgütü hem de kamuoyunun takdiri ortadadır. Elimizden geleni yaptık yapmaya da devam ediyoruz” dedi.

 

 İşte Özer’in açıklamaları:

 

“ELEŞTİRİLERİ KABUL EDİP NEREDE YANLIŞ YAPTIĞIMIZA BAKARIZ”

 

Son genel seçimlerde, Beylikdüzü’nde CHP’nin, Ak Parti’nin altında oy almasıyla ilgili olarak, kendisine yöneltilen eleştiriler hakkındaki soruyu cevaplayan Özer, 

“Eleştiriyi tabi ki dikkate alıyoruz. Kaybetmenin mazereti olmaz. Ancak, genel seçimlerde, Ankara’dan esen rüzgârlar olsun ya da başka sebepler olsun, bütün örgütlere yansıyan genel bir başarısızlık söz konusuydu. Beylikdüzü’nde de 1,5 puan gibi bir farkla genel seçimlerde ikinci olduk. Bu bir başarısızlıktır. Bu eleştirileri kabul eder ve nerede yanlış yaptığımızı araştırırız, çalışmalarımıza ona göre devam ederiz. Ancak o dönem, şahsi bir başarısızlıktan çok, genel olarak partinin bir başarısızlığı söz konusuydu. Bunu bütün parti düşünmeli, biz de Beylikdüzü özelinde nerede yanlış yaptığımızı, nasıl oyumuzu arttırabileceğimizi düşünmeliyiz. Ama, arkadaşların eleştirileri haklıdır, bunları kabul etmek gerekir” diye konuştu.

 

“BEN KİMSEDEN BENİM İÇİN İMZA TOPLAMASINI İSTEMEDİM”

 

İlçe başkanlığı için yarıştığı diğer iki aday tarafından, delegelerden mevcut başkan olmasına karşın imza topladığı iddia edilen Özer, bu iddialar hakkında şu ifadeleri kullandı: “Bir kere mevcut başkan olarak imza toplamam söz konusu değil. Ben her yerde açık yüreklilikle söyledim. Dört senelik ilçe başkanlığım uygun ve ideal bir süredir. Ben de kendi siyasi hedefleri, idealleri olan birisiyim. Bu hedefler doğrultusunda yürümek azmi ve inancındaydım. Ancak, Beylikdüzü’nde Taşkın Özer’in ilçe başkanı olmaması durumunda bir karışıklık meydana gelebileceği, adayların, birçok adayın, ‘ben de adayım’ diyerek aday olabileceği konusunda, örgüt içerisinden çok ciddi uyarılar ve telkinler aldım. Birçok parti üyesi beni arayarak, kalmam gerektiğini söylediler. Ben de meclis üyelerimizle, yönetim kurulu üyelerimizle ve mahalle temsilcilerimizle konuşarak, ‘aslında benim adaylığı net olarak düşünmediğimi ama delege yapısının beni aday talep etmesi durumunda örgütün sesine kulak vermem gerektiğini ve bunun önünde kimsenin durmaması gerektiğini söyledim. Kendi içlerinde yaptıkları çalışma ile önümüze çok önemli bir sayıda imza getirdiler. Ben imzaları ilk olarak orada gördüm. Ne bir yöneticiyi ne de bir delegeyi ayarak bana imza vermelerini istemedim. Benim böyle bir talebim olmadı. Onlar bu düşünceyi uygun görmüş olacaklar ki, Taşkın Özer’in burada bir dönem daha kalmasının Beylikdüzü İlçe Örgütü ve CHP adına uygun ve doğru olduğunu düşüncesiyle bahsi geçen imzaları toplayıp benim aday olup kalmam adına önüme getirdiler. İsteyen herkes istediğine sorabilir. Ben delegelerle buluşup toplantılar yapıyorum, bu cümleleri kurarak onlara da anlatıyorum. Ben herhangi birinizi aradım mı, herhangi birinize baskı yaptım mı gibi cümlelerim oluyor.”

 

“MÜKERRER OY ÇIKARSA DİVAN HEYETİMİZ DEVREYE GİRECEK”

 

Kongre günü mükerrer oy durumunun yaşanması durumunda ise olağan kuralların işleyeceğini ifade eden Özer, “Bu hukuki bir prosedürdür… Seçim günü orada bir divan heyeti olacak. O divan heyeti mükerrer imza atan arkadaşları davet edecekler ve onlara kime imza verdiklerini soracaklar. Oradaki arkadaşımız da kime oy verdiğini söyleyecek ve biz karşımıza çıkan tablo neyse o şekilde yolumuza devam edeceğiz, bu kadar basit” dedi.

 

“MAHALLE TEMSİLCİLERİNE MESAJIN YANLIŞ OLDUĞUNU SÖYLEDİM”

 

Mahalle başkalarının delegelere Taşkın Özer’in göreve devam etmesi için gönderdiği ‘bir dönem daha istikrar için…’ şeklinde attıkları SMS’ler hakkında da açıklamalarda bulunan Özer, şu ifadeleri kullandı: “Mesajın içeriğini tam okuduğunuz zaman, aslında bunun bir zorlama olmadığını görüyorsunuz. Bu olayın akabinde mahalle temsilcileriyle de buluştuk ve kendilerine, iyi niyetlerinden hiçbir şüphemizin olmadığını, ancak atılan mesajın yanlış olduğunu söyledim. Delegelerinizle bire bir konuşabiliyorsanız konuşun ve düşüncelerimizi anlatın. Onlar da kararlarını özgür iradeleri ile versinler, dedim. Bu yönde uyarımı da yaptım ama söz konusu mesajın iyi niyetle atıldığı ortada. Aday olan diğer arkadaşlarımız da mesajı atan mahalle temsilcisi arkadaşımızı çok iyi tanırlar. Partiye ne kadar emek verdiğini, ne kadar çalıştığını iyi bilirler. Bu durumu farklı yönlere çektiler, keşke çekmeselerdi. Böyle bir ortam oluştu, biz de hemen düzelttik.”

 

“BEYLİKDÜZÜ TARİHİNDE YAPILMIŞ EN ADİL DELEGE LİSTESİ”

 

Delege listelerinin adil olmadığı yönündeki eleştirilere cevaben, “Bana göre CHP Beylikdüzü tarihinde yapılmış en adil delege listesi” cevabını veren Özer, bu iddiasını şu cümlelerle açıkladı: “Mahalle temsilcilerimiz orada. Emek veren kim varsa gidin yazın kardeşim, dedim. Hiçbirinin delege listesine bir müdahalem olmadı. Düşünün ki, aday adayı olan arkadaşlarımızdan bir tanesi de delege olarak yazılmış. Mahalle böyle takdir etti ise ‘onun da bir emeği vardır’ diyerek herhangi bir şekilde ona da karışmadık. Bununla ilgili çok ciddi ithamlarda bulunuldu. Aslında bu bana yönelik bir itham değil. Bu, mahalle temsilcilerine yönelik ağır bir itham… Çünkü, mahalle temsilcileri, bu delege listelerini kendi içlerinde kurdukları komisyonlar ile hazırladılar. Bu listelerde sadece iki duruma müdahil oldum. Birincisi gençlik kotasına uyulup uyulmadığını kontrol ettim. 80’e yakın genç isim yazıldığını ve bu kritere uyulduğunu gördüm. İkincisi cinsiyet kotasına uyuldu mu, kontrollerini yaptım. Bu anlamda müdahalelerim oldu. Örneğin, Yakuplu Mahallesi’nde bir beyefendiyi delege olarak yazmışlar eşi de üye. Kadın olsun, Beylikdüzü bu anlamda kendini göstersin istedim. Yakuplu gibi bir mahallemizde, 32 delegenin 16’sı kadın olarak yazıldı. Bizi memnun eden budur. Biz kontrollerimizi üst perdeden yaparız. Yoksa Ahmet mi, Mehmet mi bana oy verdi ya da verir mi, ona göre bunu çıkaralım, şunu yazalım gibi müdahalelerimiz veya düşüncemiz hiçbir zaman olmadı. Mahalle temsilcilerimiz orada. Ama Taşkın Özer’i kötü göstermek adına, ‘Delege listesine müdahale edildi. Böyle rezillik görülmedi.’ Tarzında cümleler döndü. Ben bunları üzerime almıyorum. Çünkü ben biliyorum ki, bu delege listelerini hazırlayanlar mahalleler.”

 

“KENDİ MAHALLEMDEKİ DELEGELERE BİLE KARIŞMADIM”

 

“Ben Adnan Kahveci Mahallesi’nde ikamet ediyorum. Oturduğum mahallede, ilçe başkanı olmam sebebi ile ‘Sana talepler geliyordur. İstersen 15, 20 kişi delege yaz’ dediler. Ancak, bana gelen talep sadece 4 kişiydi. Geri kalan 16 kişiyi, kim çalışmışsa onu yazın dedim. Aslında aday olan arkadaşlarımızın her ikisi de, bu prosedürlerin nasıl yürüdüğünü bilirler. Daha önceki dönemlerde de aday arkadaşlarımızdan birisi, ilçe yönetim kurulunda iki dönem görev aldı. İki dönem ilçe sekreterliği görevi yaptı. Prosedür daha önceden de böyle yürüyordu. O zaman hiçbir itiraz ya da sıkıntı yoktu. Ama şimdi antidemokratik olmakla suçlanıyoruz. Ben bu suçlamalara bir anlam veremiyorum. Kongre döneminde böyle şeyler olur, diyorum ve geçiyorum.”  

 

“GÜLÜZAR ABLA YOL ARKADAŞIMIZ, ONDAN KORKMAM SÖZ KONUSU DEĞİL”

 

Adaylardan Gülüzar Kaya Bektaş’ın, listelerde yer bulamamış olmasını, kendisine yapılmış bir haksızlık olarak tanımlamasına ve ‘Benden korktular’ iddiasına, mahallelerin hazırlamış olduğu listelere herhangi bir müdahalesinin olmadığını yineleyerek cevap veren Özer, “Onu yazın, bunu yazmayın gibi bir müdahalem olmadı. Gülüzar Hanım’dan çekindiğimiz ya da korktuğumuz yönünde bir cümle ile muhatap oluyorsak, mahallesinde kızını delege olarak yazılmış. Gülüzar Abla da bizim yol arkadaşımızdır. Hiç kimseden çekinip korkmadığımız gibi, ondan da korkmayız. Ancak mahallenin takdirinin üzerinde bir irade sergilersek o zaman antidemokratik bir hareket yapmış oluruz. Mahalle öyle takdir etmiş, biz de saygı duyduk. Şahsımla ilgili bir konu değil. Konuyu kişiselleştirmiyorum. Bizim listemiz, belki de İstanbul’un 39 ilçesi arasında, en şeffaf delege listesidir.” diye konuştu.

 

“EKREM BAŞKANIN İSMİNİ KULLANARAK DELEGE LİSTESİ OLUŞTURMAM”

 

Adaylardan birinin, Ekrem İmamoğlu’nun adını kullanarak bazı kişileri delege yapacağı yönündeki iddialarına da açıklık getiren Taşkın Özer, “Ekrem Başkan ile yaklaşık 10 yıllık bir yol yürüyüşümüz var ve bu yürüyüş halen devam ediyor. Ekrem İmamoğlu’nun bana öğrettiği en önemli siyasi duruşlardan biri de, herhangi birinin ismini kullanarak telkinlerde bulunmamaktır. Ben, hele bir de Ekrem Başkanımın ismini kullanarak, herhangi birine ‘Seni delege yazacağım ya da yazmayacağım’ demem. Beni tanıyanlar bunu iyi bilir. Dolayısıyla, böyle bir cümle sarf etmem mümkün değildir. Zaten delegelerimiz de bunu çok iyi takdir ederler. Bir delegeyi dahi aramadım. Bütün delegelerimiz sağ. Gidip kendilerine sorulabilir” diye konuştu.

 

“BİR KİŞİNİN YOL ARKADAŞINI DESTEKLEMESİ DOĞALDIR…”

 

Ekrem İmamoğlu ve Mehmet Murat Çalık’ın kendisini desteklediği yönündeki söylemler hakkında da konuşan Özer, “Bir kişinin, yol arkadaşını desteklemesi kadar doğal bir şey olamaz. Beni destekleyip desteklemedikleri konusunu iste kendilerine sormanız gerekir. Bana sorarsanız, belediye başkanlıkları her ne kadar siyasi makamlar olsalar da özellikle ilçe kongre süreçlerine çok müdahil olmamaların uygun olduğunu düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

 

“YÖNETİME BİNLERCE KİŞİNİN İÇİNDEN 32 İSMİ YAZACAĞIZ”

 

Kadrosunun genç ve tecrübesiz isimlerden oluştuğu yönündeki eleştiriler için, yönetim kurulu üyeleri, mahalle temsilcileri ve meclis üyelerinden gelen öneriler üzerine bir ekip kurduğunu ifade eden Taşkın Özer, “Her mahalleden bir yönetici yazabilmek adına büyük bir çaba sarf edeceğiz. Tamamen ilçe yönetim kurulu üyelerinden, meclis üyelerinden veya herhangi bir parti üyesinden gelen öneri isimlerden oluşturduğumuz bir havuz içerisinde çalışacağız. 8 bin kişilik bir örgüt ve bunlardan 1-2 bin kadarının aktif parti üyesi olması söz konusu. Bunların arasından da yönetime yazılacak sadece 32 kişi var. Eleştiriler olacaktır ama bizim birçok denge unsuruna dikkat etiğimizin de takdir edilmesi gerektiğini düşünüyorum. Ama hedef olarak; kendini partiye adamış, çalışkan, menfaat kaygısı gütmeyen ve ilçe başkanı İstanbul ile ilgili görevlerini yürütürken onun eksikliğini htirmeyecek isimlerden oluşan bir liste hazırlama gayretinde olacağız” dedi.

 

“EKREM BAŞKANIMIZI CUMHURBAŞKANI OLARAK GÖRMEK İSTERİZ”

 

Beklentilerin çok altında kaldıkları seçimlerin ardından gerçekleştirilen, 2015 parti kongresinde söylediği, “Yakın zamanda yaşadığımız seçimin sonuçları, ne benim geleceğe dair ümidimi kırıyor ne de yürümek istediğim yolda engel teşkil ediyor. Bilakis dünyada meydana gelen değişimler gösteriyor ki, doğru yol haritasıyla, kardeşçe, birlik beraberlik içerisinde, kenetlenerek, inanarak her şeyi değiştirmek mümkün, Göreceksiniz, Beylikdüzü mücadelemiz bize İstanbul’u, İstanbul mücadelemiz de bize Türkiye’yi kazandıracaktır. Azmimiz ve inancımız bu yöndedir. Bu amaç uğruna inançla çalışıyoruz.” sözlerini hatırlatan Taşkın Özer, “2015 yılında bunları söylemişim ve bu sözlerdeki inanç 2010’dan beri süregelen azimli mücadelenin karşılığıdır. Belki de partinin hem yerelde hem de genelde en zor günlerini geçirdiği zamanlarda içerisine girerek, sırasıyla 2014 yılında Beylikdüzü’nde bir başarı, 2015 yılında bu kongrede sarf ettiğim cümleler bu inancımın en ufak bir merhalede kesintiye uğramadığının göstergesidir. Ekrem İmamoğlu, bugün Büyükşehir Belediye başkanı olmuştur ki, o mücadele de başka bir mücadeleydi. Ekrem başkanı o koltuğa oturmasını sağladıktan sonra bizim için yeni bir mücadele başlamıştır. O mücadelenin sinyalini de 2015 senesindeki kongrede vermişiz. Dolayısıyla, asıl olan ilçe başkanlığı koltuğunda ya da başka bir koltukta Ahmet’in, Mehmet’in, Hatice’nin, Taşkın’ın olması değildir. Asıl olan bu mücadelede doğru bir şekilde yürümektir. Koltuklarda kimin oturduğunun değil, inandığın yolda doğru olarak yürüyüp yürümediğin göstermektir. Bu yolda doğru adımlar atarak yürüyebiliyorsan, kenetlenebiliyorsan, her türlü farklılığını kabullenip, savaşını tek yumruk halinde verebiliyorsan, önemli olan budur. Bugün ilçe başkanı olarak yürümeye devam ediyorum. Olmasam da devam edeceğim. Benim için hiçbir şey fark etmiyor, çünkü önemli olan kişiyi, düşünceyi veya ideolojiyi hedeflenen noktaya taşıyabilmektir. Biz de bunun mücadelesini veriyoruz. Ekrem Başkanımızı Cumhurbaşkanı olarak görmek isteriz.” ifadelerini kullandı. 

 

“PARTİM İÇİN ÇALIŞMAMAK GİBİ BİR DURUM SÖZ KONUSU OLAMAZ” 

 

2019’da, yerel seçimler sürecinin bir bölümünde sahada pek fazla görünmediği bir dönem olduğunun kendisine hatırlatılması üzerine açıklamalarda bulunan Taşkın Özer, “Bu dönem, Mehmet Murat Çalık belediye başkan adayı olsun, sen ilçe başkanlığında kal, bu daha hayırlı olur, diye telkinler aldığım bir dönem. Ve ben bu dönemde ciddi bir hastalık geçirdim. Tam ben iyileştim derken oğlum hastalandı. Yaşadığım bu süreç hakkında partime izahatta da bulundum. Bir dönem gerçekten sahada yer alamadım. Ama örgütün karşısına çıkarak, herhangi bir küslük ya da kırgınlık yaşamadığımı izah ettim. O tarz bir davranışın içerisine girmiş olsam, sürecin devamında herhalde Mehmet Murat Çalık Başkanımız ile sokakta çalışmazdım. Yine Ekrem Başkanımız için hem Beylikdüzü’nde hem İstanbul’da çalışmalar gerçekleştirmezdim. Dediğim gibi kendimin ve oğlumun yaşadığı bir takım sağlık sorunları nedeniyle, yerel seçimler sürecinde bir dönem uzak kaldım. İnsanlara durumu anlattım, onlar da anlayış gösterdiler. Partiden uzak kalmak ya da çalışmamak gibi bir durum söz konusu olamaz” dedi.

 

“KADINA ŞİDDETİN ÖNÜNE EĞİTİM VE HUKUKLA GEÇİLEBİLİR”

 

Ülke genelinde kadına yönelik şiddet olaylarında yaşanan artış hakkında da değerlendirmelerde bulunan Özer, şöyle konuştu: “Kadına yönelik şiddet başlı başına bir konu ama özünde şiddet de bir konu. Kadına yönelik şiddet özelinde konuşacak olursak bu durum hepimizi etkiliyor. Biz parti duruşu olarak da kadın-erkek eşitliğine inanan, bu yolda yürüyen bir yapıyız. Bu nedenle, 25 Kasım’da, Kadına Şiddetle Mücadele Günü’nde, CHP Beylikdüzü Kadın Kolları teşkilatımız tarafından düzenlenen yürüyüşte en ön saflarda olmam kadar doğal bir şey olamaz. Bu şiddet olayının, en başta doğru düzgün bir eğitim modeli ile önlenebileceğini düşünüyorum. Küçük yaşlardan itibaren kadınlar ve erkeklerin eşit olması durumunun çocuklara anlatılarak, bilinçli bir eğitim ile kadına şiddet olaylarının önüne geçilebileceğini düşünüyorum. Hemen akabinde de yasal düzenlemeler ve hukuki tedbirlerle bu olayların engellenebileceğini düşünüyorum. Her gün bir cinayeti haberi geliyor. Bizim ülkemiz bunu hak etmiyor, böyle bir ülke olmamalıyız. Önce eğitim ve en katı yasal tedbirlerle bunun önüne geçilebileceğini düşünüyorum.”    

 

“DSP İLÇE BAŞKANI VE PARTİ İÇİ ADAYLARA SESLENDİ”

 

Yeniden ilçe başkanı olarak seçilmesi durumunda, önceden yaptıkları çalışmaları daha da artırarak, üzerine koyarak sürdüreceklerini belirten Taşkın Özer, son günlerde yaklaşan kongre öncesi kendisine yönelik eleştirilerde bulunan partisinin adaylarına ve kendisine mesleki anlamda ithamda bulunan DSP Beylikdüzü İlçe Başkanı Mustafa Gürkan Özgürkanlı’ya yönelik şu ifadelerle konuşmasını tamamladı: “Sahaya ineceğiz, kapılara gideceğiz. Gidemediğimiz yerlere giderek çalışmalar yapacağız. 2014 yılında bu yana Beylikdüzü’nde yaşanan değişimleri insanlara anlatacağız. Biz siyaset yapıyoruz. Bu kurum içerisinde insanlar birbirlerine zaman zaman sert söylemlerde bulunabilirler. Ben diğer siyasi partilerdeki kişiler için, bir ilçe başkanı ile ilgili bir beyanat veriyorlarsa, yarın öbür gün o ilçe başkanın yüzüne bakabilecekleri seviyelerde bunu yapmaları lazım. Bugüne kadar hiçbir ilçe başkanımız ile ilgili ağır ithamlarda bulunmuşluğum ya da değişik cümleler kurmuşluğum yok. Yerel siyasetin önemine inanırım. Yerel siyasette de diğer siyasi partilerin ilçe başkanları ile iyi ilişkiler geliştirilmesinin halk adına çok daha yararlı olacağını düşünürüm. Geçenlerde bir ilçe başkanının, meslek gurubumu da işin içine katarak şahsıma yönelik yapmış olduğu açıklamalar var. Benimle ilgili olarak, kendi siyasi yetiştiriliş tarzına göre istediği cümleyi kurabilir ama ben mali müşavirlik ve avukatlık adına kurmuş olduğu o cümleleri kınıyorum. Keşke böyle cümleler kurmamış olsaydı. Bu ülkenin değerlerine inanan birçok avukat ve mali müşavir var. ‘Onların paralarını ben ödüyorum, benim parasını ödediğim adam bana konuşamaz.’ şeklindeki cümleleri meslek grupları adına kendisine iade ediyorum. Unutmasın, bir avukatın vekâletini alıp almama konusunda, bazen ne kadar para verirsen ver, o avukatın kararına bağlı olduğunu unutmaman gerekir. Buna keza mali müşavir, istediği şirketin işlerini yapıp yapmama konusunda serbesttir. Bu ağır cümleleri meslek grupları adına kınıyorum. Parti içinde ise aday olan arkadaşlar, çok normaldir ki birbirlerine yönelik cümleler sarf edebilirler. Benim aday olan diğer arkadaşlarıma yönelik hiçbir olumsuz cümlem yok. Biz aynı parti çatısı altında, aynı yolu yürüyen insanlarız. Kongre dönemleri geçer, yarın partimiz adına yeni çalışmalar yürütürüz. Ben diğer aday arkadaşlarımın kurduğu cümlelere saygı duyuyorum, onlara başarılar diliyorum.”         

 

Turan Taşkın Özer kimdir?

 

Av. Taşkın Özer 16.04.1980 yılında Ankara’da doğdu. İlköğrenimini Yavuz Sultan Selim İlköğretim Okulu Hopa-Artvin‘de, Orta ve Lise öğrenimini İstanbul Kültür Koleji (İngilizce Hazırlık sınıfı) ve Bahçelievler Adnan Menderes Anadolu Lisesi'nde tamamladı. 1999-2003 yılları arasında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde öğrenimini tamamlayan Özer, serbest avukat olarak meslek yaşantısına başladı.

2010 yılı Haziran ayında Cumhuriyet Halk Partisi üyesi oldu. Sırasıyla CHP Beylikdüzü Yerel Yönetimler Komisyonu üyeliği ve Hukuk Komisyonu üyeliklerinde bulundu. 18.03.2012 tarihinde yapılan CHP Beylikdüzü 2. Olağan Genel Kurulu ile CHP Beylikdüzü İlçe Yönetim Kurulu üyesi olarak seçildi. 22.11.2014 tarihinde yapılan CHP Beylikdüzü 1. Olağanüstü Genel Kurulu ile CHP Beylikdüzü İlçe Yönetim Kurulu üyesi olarak yeniden seçildi. 2015 senesinde CHP Beylikdüzü İlçe Başkanı oldu. 2017’de de başkanlığa seçilen Özer, bu görevini halen sürdürmektedir. Ayrıca Beylikdüzü İlçe Seçim Kurulu CHP temsilciliği ve Ekrem İmamoğlu’nun Beylikdüzü Belediye Başkanlığı döneminde Başkanın Hukuk Danışmanlığı görevlerini de üstlendi. Evli ve bir çocuk sahibi olan Turan Taşkın Özer iyi derecede İngilizce bilmekte.

Kaynak: (Haber Merkezi) - Cadde Gazetesi Editör: Emrah Öztürk
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
“DELEGE LİSTELERİNE KARIŞMADIM KARIŞMAM”
“DELEGE LİSTELERİNE KARIŞMADIM KARIŞMAM”
“DELEGE LİSTELERİNE KARIŞMADIM KARIŞMAM”
“DELEGE LİSTELERİNE KARIŞMADIM KARIŞMAM”
Yorumlar
Haber Yazılımı