Haber Detayı
08 Mart 2019 - Cuma 17:28
 
DÜNYA KADINLAR GÜNÜ’NDE BEYLİKDÜZÜ FARKI
Beylikdüzü’nde 3 bin civarında kadın, Dünya Kadınlar Günü kutlaması için ilçedeki Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’nde (BAKSM) bir araya geldi. Bu anlamlı günde Adile Naşit Çocuk Kütüphanesi’nin açılışı gerçekleştirildi. Kadınlar, BAKSM’de bu güne özel hazırlanan Dilek Ağacı’na sembolik olarak dileklerini bağladı.
YAŞAM Haberi
DÜNYA KADINLAR GÜNÜ’NDE BEYLİKDÜZÜ FARKI

3 bine yakın kadın, Beylikdüzü Belediyesi’nin organize ettiği etkinliklerle 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutladı. Etkinlik çerçevesinde Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’ndeki (BAKSM) Adile Naşit Çocuk Kütüphanesi ile Yaşam Vadisi’ndeki karma resim sergisinin açılışları gerçekleştirildi.

Çocuk kütüphanesinin resmi açılış törenine, Belediye Başkan Vekili Ömer Şatır, CHP Beylikdüzü Belediye Başkan Adayı Ömer Şatır, sanatçı Defne Yalnız, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“KADINLAR, TOPLUMUN BİRLEŞTİRİCİ GÜCÜ”

Kadınların toplumun birleştirici gücü olduğunu belirten CHP Belediye Başkan Adayı Çalık,  “Kadın giderse o evin neşesi gider, duygusunu ve özgürlüklerini kaybeder. Bu memlekette kadınlar cinsiyet ayrımcılığı olmadan yaşamak istiyor.” dedi.

Belediye Başkan Vekili Şatır, Beylikdüzü’nde kültür ve sanat adına en güzel örneklerin ortaya koyulduğunu ifade ederek şunları söyledi: “Türk sinemasının önemli değerlerinden Adile Naşit’in adını verdiğimiz bu kütüphane minik kardeşlerimizin renkli dünyaları düşünülerek okumayı teşvik etmek amacıyla tasarlandı. Burada ebeveynler çocukları ile birlikte keyifli ve kaliteli zaman geçirme imkânı bulacak.”

Usta sanatçı Defne Yalnız ise  “Sadece 1 gün değil 365 gün bizim. Hepinizi sevgiyle kucaklıyorum.” diye konuştu.

DİLEK AĞACINA DİLEKLER BAĞLANDI

Kadınlar, BAKSM’de bu güne özel hazırlanan Dilek Ağacı’na sembolik olarak dileklerini bağladı. Trakya Salonu’nda Beylikdüzü Belediyesi’nin kadın politikalarına ilişkin kısa filmi izlendi.  Program, Reyhan Yaylalı şefliğindeki Türk Halk Müziği Yürekten Dokunuşlar konseriyle sona erdi. Beylikdüzü Belediyesi 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde kadın personellerini bir gün izinli saydı.

 

 

 

 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Cadde Gazetesi Editör: Emrah Öztürk
Yorumlar
Haber Yazılımı