Haber Detayı
13 Mart 2019 - Çarşamba 15:30
 
EKER: “ESENYURT İÇİN EN UYGUN ADAY EKİNCİ”
1 milyonluk nüfusuyla Esenyurt’un yüksek kalitede belediyeciliğe ihtiyaç duyduğunu ifade eden Mehdi Eker, “Türkiye'de ki en tecrübeli belediye başkan adayı Binali Yıldırım. Yıldırım ve Ekinci İstanbul ve Esenyurt için büyük şans.” dedi.
SİYASET Haberi
EKER: “ESENYURT İÇİN EN UYGUN ADAY EKİNCİ”

Gıda Tarım ve Hayvancılık eski Bakanı ve AK Parti Milletvekili Mehdi Eker, Cumhur İttifakı’nın Esenyurt Belediye Başka Adayı Azmi Ekinci için ilçe halkından destek istedi.

“EKİNCİ, ESENYURT İÇİN BÜYÜK ŞANS”

Azmi Ekinci'nin Esenyurtluların oylarıyla Belediye Başkanı seçileceğine inandığını ifade eden Eker, “Azmi Bey, Esenyurt için en uygun belediye başkan adayıdır.” dedi. Esenyurt’un 1 milyon nüfusa sahip olduğunu ve yüksek kalitede belediye işlerine ihtiyaç duyduğunu belirten Eker şöyle konuştu: “Bunun için ilçenin ehil ellerde olması gerekiyor. Bunun yanında bu ihtiyaçların karşılanmasında belediyenin imkân ve sınırlarını aşan konular var. Bu durumda da Büyükşehir Belediyesi devreye girecek. O yüzden Azmi Bey için oy kullanırken Büyükşehir'i de düşünmemiz lazım. Uyum içerisinde olması lazım. Eğer uyum içerisinde olmazsa kopukluk olur. Türkiye'de ki en tecrübeli belediye başkan adayı Binali Yıldırım. Yıldırım ve Ekinci İstanbul ve Esenyurt için büyük şans.” diye konuştu.

“BİZ ESENYURTLUYUZ DİYENLER GELDİĞİNDE NÜFUS 14 BİN İDİ”

Esenyurt Belediye Başkan Adayı Ekinci ise gençlerle bir araya geldikleri toplantıda ilçe nüfusunun son 10 yılda 300 binden 1 milyona yükseldiğine dikkati çekerek şunları söyledi: “Hani birileri diyor ya 'biz Esenyurtluyuz, Esenyurt'un evladıyız’. Onun geldiği zamanda ilçenin nüfusu 14 bindi. Ondan sonra gelenler Esenyurtlu değil demek ki. Esenyurt'un son 10 sene içerisinde almış olduğu 700 bin nüfusa belediye başkanlığı yapabilir mi?”

“GENÇLERİMİZİ  SOKAKTA BULMADIK!”

Esenyurt’ta 170 bin gencin yaşadığını ve onları çok önemsediğini kaydeden Ekinci,  gençlere bakış açısını şöyle anlattı: “Dışarıda okuyanlarla birlikte 200 bin gencimiz var. Bu gençliğin tarihini bilecek ve tarihe yön verecek bir gençlik olması gerekiyor. Ana okuldan başlayan projelerimizle gençliğin donanımlı bir şekilde yetişmesini sağlayacağız. Engelli vatandaşlarımız için de meslek edinme ve çıraklık eğitim merkezleri açacağız. Sadece engelliler için değil tüm gençlerimiz için böyle okullar açacağız. Eğitim sertifikasını bizim verdiğimiz nitelikli gençlik yetiştireceğiz. Biz gençliğimizi sokakta bulmadık, sokağa da atamayız. Hiçbir üniversite okuyan gencimizin dışarıda kalmaması için yurt yapacağız.”

 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Cadde Gazetesi Editör: Emrah Öztürk
Yorumlar
Haber Yazılımı