Haber Detayı
09 Şubat 2019 - Cumartesi 17:17
 
EKİNCİ: “ESENYURT DÜNYA TİCARET MERKEZİ OLACAK”
AK Parti Esenyurt Belediye Başkan Adayı Azmi Ekinci, partisinin ilk kuruluş yıllarında olduğu gibi etnik, bölgesel ve insan milliyetçiliğine karşı olduklarını, bu kırmızı çizgilerinin geçerli olduğunu vurgulayarak Esenyurt'un hak ettiği uluslararası yerini alacağı sözünü verdi.
SİYASET Haberi
EKİNCİ: “ESENYURT DÜNYA TİCARET MERKEZİ OLACAK”

AK Parti Esenyurt Belediye Başkan Adayı Azmi Ekinci, Esenyurt Tokat Dernekleri Federasyonu ve STK temsilcilerinin düzenlediği programa katıldı.

 

Programda AK Parti Milletvekili Zafer Sırakaya, 24, 25 ve 26’ıncı dönem AK Parti milletvekili Harun Karaca, AK Parti İlçe Başkanı Yasir Çelik de yer aldı.

 

Tokatlılara hitaben bir konuşma yapan Azmi Ekinci, Esenyurt’un, metropol bir ilçe olduğunu belirterek, İstanbul’un en büyük ilçesi haline geldiğini kaydetti. İlçe nüfusunun birkaç yıl içinde 300 binden 1 milyona çıktığına işaret eden Ekinci, Esenyurt’un bir taraftan buram buram Anadolu koktuğunu, bir taraftan da Balkanlardan Orta Asya’ya Ortadoğu’dan Afrika’ya kadar İslam ülkelerinden gelenleri barındıran bir yurt haline geldiğini söyledi. “Esenyurt aslında uluslararası bir ilçe” diyen Ekinci, “İstanbul sanayi üretiminin yüzde 51’ini Türkiye sanayi üretiminin yüzde 4’ünü gerçekleştiren Esenyurt’u uluslararası ticaretin merkezi haline getireceğini, ilçenin Hong Kong, Şangay veya New York gibi merkezlerin arasında yerini alacağını kaydetti.

 

“ÜÇ KIRMIZI MİLLİYETÇİLİK ÇİZGİMİZ, GEÇERLİ”

 

AK belediyecilik tecrübesinin, bütün sorunların altından kalkmaya yeteceğine vurgu yapan Ekinci, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da desteğiyle Esenyurt’un daha müreffeh, daha mutlu, daha huzurlu daha ileri, daha konforlu bir yer haline geleceğine söz verdi. Ekinci, Esenyurt’un güvenlik ve asayiş konusunda algı yaratanların gölgesinde kalmaması gerektiğini söyledi.

 

Ortaöğretimde okuyan 170 bin genci okul dışı zamanlarında kültür, sanat spor, şiir, edebiyat tiyatro gibi üst düzey ortamlara kavuşturacaklarını vurgulayan Ekinci, Esenyurt’taki kaplıcaların da İstanbul’un ve uluslar arası turizmin sağlık merkezi olacağını belirtti.  

 

Ekinci, konuşmasının sonunda, şunları söyledi: “Hiç kimseyi ötekileştirmeden yola çıktık. İlk günkü kırmızı çizgilerimiz halen geçerli. Bölgesel milliyetçiliğe hayır, etnik milliyetçiliğe hayır ve insan milliyetçiliğine hayır! Tokat’ımızın yapısının buna izin vermediğini biliyorum. Alevi kardeşlerimizin olduğunu biliyorum. Özellikle Ehli Beyt maneviyatından çıktığınızı biliyorum. Bu konuda gereğini yapacaklarından eminim.”

 

Kaynak: Editör: Cadde Gazetesi
Yorumlar
Haber Yazılımı