Haber Detayı
13 Mart 2019 - Çarşamba 11:32
 
ERDOĞAN: “NE VAAT ETTİYSEK HAYATA GEÇİRDİK”
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Belediye Başkan Adayı Mevlüt Uysal’la gerçekleştirdikleri mitingde bir dizi vaat sıraladığı Büyükçekmecelilere “Seçim meydanlarında ne vaat etmişsek millet sorumluluk verince onu hayata geçirdik. Bizim referansımız bu şehre kazandırdıklarımızdır.” dedi.
SİYASET Haberi
ERDOĞAN: “NE VAAT ETTİYSEK HAYATA GEÇİRDİK”

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan Adayı Binali Yıldırım ve AK Parti Büyükçekmece Belediye Başkan Adayı Mevlüt Uysal’la birlikte Büyükçekmece Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirdiği mitinge olumsuz hava şartlarına rağmen partililer yoğun ilgi gösterdi.

“REFERANSIMIZ BU ŞEHRE KAZANDIRDIKLARIMIZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan; AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya, AK Parti İstanbul İl Başkanı Beyram Şenocak, AK Parti İlçe Başkanı Murat Çelik ve MHP İlçe Başkanı Erdem Aydın’ın da katıldığı mitingte, Büyükçekmece'de iki yıl önce toplamda 23,5 milyar lira değerindeki yatırımların açılışını yaptıklarını hatırlatarak, “Seçim meydanlarında ne vaat etmişsek millet  sorumluluk verince onu hayata geçirdik. Bizim referansımız bu şehre kazandırdıklarımızdır.” dedi.

“METROBÜS’Ü BÜYÜKÇEKMECE’YE KADAR GETİRİYORUZ”

“İnşallah Metrobüs’ü Büyükçekmece'ye kadar getiriyoruz. Bu projeler için 2019 yazından itibaren çalışmaya başlıyoruz.” diyen Erdoğan, diğer vaatleri şöyle sıraladı:  “Millet bahçeleri, millet kıraathanelerini inşallah Büyükçekmecemize getiriyoruz. Mimar Sinan Köprüsü ve çevresini yeniden düzenleyecek, böylece bu hazineyi İstanbul'un önemli turistik mekânlarından biri haline getireceğiz. Yeşil koridorlarla İstanbul'a 37 milyon 240 bin metrekare yeni yeşil alan kazandıracağız. Büyükçekmece Bahçelievler Mahallesi de bu projemizi uygulayacağımız yerler arasında. Büyükçekmece'de 12,5 kilometre uzunluğa sahip bir yeşil koridor olacak. Belediyecilikte Büyükçekmece'nin 25 yıllık hizmet açığını kapatacak, ilçemizi hak ettiği konuma taşıyacak 25 dev projeyi önümüzdeki dönem hayata geçireceğiz." 

“BÜTÜN SORUNLARI TEK TEK ÇÖZECEĞİZ”

AK Parti Büyükçekmece Belediye Başkan Adayı Mevlüt Uysal ise “Kapı kapı dolaşıp vatandaşlarımızı ikna edip o güveni, o görevi aldığımız zaman, 31 Mart akşamı Büyükçekmece halkı bu görevi bize verdiği zaman inşallah Büyükçekmece’nin bütün sorunlarını tek tek çözeceğiz.” diye konuştu.

 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Cadde Gazetesi Editör: Emrah Öztürk
Yorumlar
Haber Yazılımı