Haber Detayı
04 Şubat 2019 - Pazartesi 12:55
 
ESENYURT’A “EMITT’TEKİ EN İYİ STANT” ÖDÜLÜ
100’ü aşkın ülkeden 700’den fazla tur operatörünün katılımıyla TÜYAP Fuar Merkezi’nde gerçekleşen 23’üncü Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda (EMITT), Türkiye ve Avrupa’nın en yüksek mineral değerlerine sahip termal tesislerini tanıtan Esenyurt Belediyesi’nin standı fuarın en iyisi seçildi.
GÜNCEL Haberi
ESENYURT’A “EMITT’TEKİ EN İYİ STANT” ÖDÜLÜ

Türkiye ve Avrupa’nın en yüksek mineral değerlerine sahip termal tesisleri, turizm sektörünün en önemli fuarlarından EMITT’te (Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı)  tanıtan Esenyurt Belediyesi’nin standı en iyi dekor değerlendirmesinde birinci seçildi. 100’ü aşkın ülkeden 700’den fazla tur operatörünün katılımıyla TÜYAP Fuar Merkezi’nde gerçekleşen ve büyük ilgi gören 23’üncü EMITT’te en iyi stant dekoru ödülü, Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe’ye takdim edildi.

“İSTANBULLULARI TERMAL TESİSLERİMİZE BEKLİYORUZ”

Termal temalı stantlarının beğeni topladığını belirten Belediye Başkanı Alatepe, İstanbul’da metrobüsle ulaşmanın mümkün olduğu tek termal tesisin Esenyurt’ta bulunduğunu söyledi. İki ayrı mahallede birer tesislerinin hizmet verdiğini ifade eden Alatepe, “İstanbulluları tesislerimize bekliyorum.” dedi.

 Esenyurt’ta bütün canlıları dikkate alarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın özenle altını çizdiği “gönül belediyeciliği” anlayışının gereklerini sergilediklerini kaydeden Alatepe, şöyle konuştu:  “Yaklaşık 10 yıldır şahsım olarak arabamın bagajında mama taşırım. Başkan olduktan sonra bunu belediyedeki bütün araçlarımızın bagajına koyduk. Adını da ‘Bagajda mama” koyduk. Mamalarını oradaki sahipsiz hayvanlara veriyoruz. Yaklaşık 100’e yakın Pitbull’a da ev sahipliği yapıyoruz. Gençler bir hevesle alıyorlar bunları ama bakımı ve koruması güç olan hayvanlar olduğu için bir süre sonra geri bırakıyorlar. Dışarıda kaldığı zaman insanlara zarar veriyor. Biz de bunlara ömürlerinin sonuna kadar barınağımızda bakıyoruz.”

Esenyurt Belediyesi fuarda, mineral zengini termal tesislerinin yanı sıra ilçe genelinde başarıyla yürüttüğü sokak hayvanları için “bagajda mama” uygulamasını da tanıttı ve katılımcılara bu amaçla hazırlanmış paketlerden dağıttı. Standın bir alanına bakımını üstlendiği hayvanları getiren belediye, ziyaretçilere “satın alma sahiplen” sloganıyla çağrıda bulundu.

 

 

 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Cadde Gazetesi Editör: Emrah Öztürk
Yorumlar
Haber Yazılımı